برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

پایان روز هفتم بازیهای آسیایی/تداوم موفقیت‌های ورزش ایران و تکرار روز طلایی/ امیدوار به تثبیت جایگاه چهارم

هفتمین روز از بازیهای آسیایی گوانگجو با کسب سه نشان طلا، دو نقره و دو برنز دیگر برای نمایندگان ایران و صعود کشورمان به رده چهارم جدول رده بندی به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به گوانگجو، هفتمین روز از رقابت های بازیهای آسیایی گوانگجو امروز در رشته های تکواندو، روئینگ، تیراندازی، تیروکمان، وزنه برداری، والیبال، والیبال ساحلی، بوکس، بسکتبال، شمشیربازی، اسنوکر، شطرنج ، فوتبال و هندبال برای نمایندگان ایران پیگیری شد.

در دومین روز طلایی کاروان کشورمان در گوانگجو، تیم ایران موفق شد توسط محمد باقری معتمد در تکواندو، محسن شادی در قایقرانی روئینگ و بهداد سلیمی در وزنه برداری صاحب سه مدال طلای دیگر شود. همچنین توسط راحله آسمانی و پریسا فرشیدی در تکواندو بانوان نشان نقره دریافت کرد و تیم چهار نفره روئینگ بانوان ایران و سجاد انوشیروانی در وزنه برداری هم به مدال برنز رسیدند.

کاروان ورزشی ایران تا امروز با 28 مدال شامل 8 نشان طلا، 7 نقره و 13 برنز نسبت با یک پله صعود به رده چهارم جدول رده بندی بازیها صعود کرد و امیدوارم است تا پایان مسابقات در این رده تثبیت شود.

مدالهای ایران تا به امروز در رشته های تکواندو(9 مدال)، جودو(2 مدال)، ووشو(6 مدال)، وزنه برداری(4 مدال)، روئینگ(2 مدال)، تیراندازی(3 مدال) و دوچرخه سواری(2 مدال) بدست آمده است. پس از روز پنجم که ایران صاحب پنج مدال طلا شد امروز جمعه هم با کسب سه مدال طلا این روز طلایی برای ورزش کشورمان تکرار شد.

تا به امروز 28 کشور از جمع 45 کشور شرکت کننده در شانزدهمین دوره بازیهای آسیایی گوانگجو موفق به کسب مدال شده اند. چین، کره جنوبی و ژاپن همچنان با کسب بیشترین مدالها و با فاصله زیاد نسبت به کشورهای دیگر در رده اول تا سوم هستند. دو کشور تاجیکستان و عراق هم با کسب یک نشان برنز کمترین مدال را از نظر تعداد و رنگ از آن خود کرده اند.

جدول رده بندی مدالی 10 کشور اول این بازیها تا پایان روز هفتم بدین ترتیب است:

1- چین با 236 مدال شامل 126 طلا، 55 نقره، 55 برنز
2- کره جنوبی با 129 مدال شامل 43 طلا، 36 نقره، 50 برنز
3- ژاپن با 124 مدال شامل 24 طلا، 49 نقره ، 51 برنز
4- ایران با 28 مدال شامل 8 طلا، 7 نقره، 13 برنز
5- هنگ کنگ با 20 مدال شامل 5 طلا، 9 نقره، 6 برنز
6- چین تایپه با 36 مدال شامل 5 طلا، 8 نقره، 23 برنز
7- کره شمالی با 24 مدال شامل 5 طلا، 8 نقره، 11 برنز
8- قزاقستان با 30 مدال شامل 4 طلا، 8 نقره ، 18 برنز
9- ازبکستان با 26 مدال شامل 3 طلا، 10 نقره، 13 برنز
10- مالزی با 10 مدال شامل 3 طلا، 3 نقره ، 4 برنز

کشورهای هند، اندونزی، کویت، فیلیپین، تایلند، سنگاپور، پاکستان، اردن، ماکائو، ویتنام، میانمار، مغولستان، لیبی، افغانستان، بنگلادش، لائوس، عراق و تاجیکستان هم در رده های یازدهم تا بیست و هشتم قرار گرفته اند.

شانزدهمین دوره بازیهای آسیایی از 21 آبان تا 6 آذرماه در گوانگجو چین برگزار می شود.


تاریخ: 1389/9/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: