برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

پايان روز هفتم بازيهاي آسيايي گوانگجو اميدوار به تثبيت جايگاه چهارم

جام جم آنلاين: هفتمين روز از بازيهاي آسيايي گوانگجو با کسب سه نشان طلا، دو نقره و دو برنز ديگر براي نمايندگان ايران و صعود کشورمان به رده چهارم جدول رده بندي به پايان رسيد.

به گزارش مهر، هفتمين روز از رقابت هاي بازيهاي آسيايي گوانگجو امروز در رشته هاي تکواندو، روئينگ، تيراندازي، تيروکمان، وزنه برداري، واليبال، واليبال ساحلي، بوکس، بسکتبال، شمشيربازي، اسنوکر، شطرنج ، فوتبال و هندبال براي نمايندگان ايران پيگيري شد.

در دومين روز طلايي کاروان کشورمان در گوانگجو، تيم ايران موفق شد توسط محمد باقري معتمد در تکواندو، محسن شادي در قايقراني روئينگ و بهداد سليمي در وزنه برداري صاحب سه مدال طلاي ديگر شود. همچنين توسط راحله آسماني و پريسا فرشيدي در تکواندو بانوان نشان نقره دريافت کرد و تيم چهار نفره روئينگ بانوان ايران و سجاد انوشيرواني در وزنه برداري هم به مدال برنز رسيدند.

کاروان ورزشي ايران تا امروز با 28 مدال شامل 8 نشان طلا، 7 نقره و 13 برنز با يک پله صعود به رده چهارم جدول رده بندي بازيها صعود کرد و اميدوارم است تا پايان مسابقات در اين رده تثبيت شود.

مدالهاي ايران تا به امروز در رشته هاي تکواندو(9 مدال)، جودو(2 مدال)، ووشو(6 مدال)، وزنه برداري(4 مدال)، روئينگ(2 مدال)، تيراندازي(3 مدال) و دوچرخه سواري(2 مدال) بدست آمده است. پس از روز پنجم که ايران صاحب پنج مدال طلا شد امروز جمعه هم با کسب سه مدال طلا اين روز طلايي براي ورزش کشورمان تکرار شد.

تا به امروز 28 کشور از جمع 45 کشور شرکت کننده در شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي گوانگجو موفق به کسب مدال شده اند. چين، کره جنوبي و ژاپن همچنان با کسب بيشترين مدالها و با فاصله زياد نسبت به کشورهاي ديگر در رده اول تا سوم هستند. دو کشور تاجيکستان و عراق هم با کسب يک نشان برنز کمترين مدال را از نظر تعداد و رنگ از آن خود کرده اند.

جدول رده بندي مدالي 10 کشور اول اين بازيها تا پايان روز هفتم بدين ترتيب است:

1- چين با 236 مدال شامل 126 طلا، 55 نقره، 55 برنز

2- کره جنوبي با 129 مدال شامل 43 طلا، 36 نقره، 50 برنز

3- ژاپن با 124 مدال شامل 24 طلا، 49 نقره ، 51 برنز

4- ايران با 28 مدال شامل 8 طلا، 7 نقره، 13 برنز

5- هنگ کنگ با 20 مدال شامل 5 طلا، 9 نقره، 6 برنز

6- چين تايپه با 36 مدال شامل 5 طلا، 8 نقره، 23 برنز

7- کره شمالي با 24 مدال شامل 5 طلا، 8 نقره، 11 برنز

8- قزاقستان با 30 مدال شامل 4 طلا، 8 نقره ، 18 برنز

9- ازبکستان با 26 مدال شامل 3 طلا، 10 نقره، 13 برنز

10- مالزي با 10 مدال شامل 3 طلا، 3 نقره ، 4 برنز

کشورهاي هند، اندونزي، کويت، فيليپين، تايلند، سنگاپور، پاکستان، اردن، ماکائو، ويتنام، ميانمار، مغولستان، ليبي، افغانستان، بنگلادش، لائوس، عراق و تاجيکستان هم در رده هاي يازدهم تا بيست و هشتم قرار گرفته اند.

شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي از 21 آبان تا 6 آذرماه در گوانگجو چين برگزار مي شود.

تاریخ: 1389/9/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: