برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

آلبرتو زاکه‌رونی:بار سنگینی را بر دوشم احساس می‌کنم/ فقط به دنبال پیروزی و عنوان نیستم

سرمربی تیم ملی فوتبال ژاپن گفت این تیم با سه عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا در این دوره از رقابت‌ها در قطر بار سنگینی بر دوش خود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پانزدهمین دور مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا که در ماه ژانویه در قطر آغاز می شود آلبرتو زاکه‌رونی مربی 57 ساله ایتالیایی قرار است توقع طرفداران و رسانه‌های ژاپنی را برآورده کند و چهارمین قهرمانی را به نام "سامورایی‌های آبی" درآورد.

زاکه‌رونی در گفت و گویی با سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص چگونگی حضورش در تیم ملی فوتبال ژاپن و شناختنش از فوتبال این کشور گفت: قبل از اینکه به ژاپن بیایم بیشتر از تیم ملی و بازیکنانی که در خارج از کشور در اروپا بازی می کردند، اطلاع داشتم. اما وقتی به اینجا آمدم دیدم که بازیکنان با استعداد زیادی در جی لیگ هستند.

وی در ادامه از احتمال تغییرات در تیم و روش بازی ژاپنی‌ها خبر داد و گفت: تا وقتی تیم، بازیکنان و فرهنگ فوتبال تغییر نکند نمی شود از پیشرفت حرف زد. فکر می کنم برای موفقیت بیشتر ژاپن در رقابت‌های بین المللی، تجربه 27 ساله من مفید باشد. سعی می کنم تا دانسته‌هایم را در تمرینات اجرا کنم. باید از تجربه بازیکنانی ژاپنی در اروپا هم حداکثر استفاده را ببریم.

این مربی ایتالیایی در خصوص شانس قهرمانی ژاپنی ها در جام ملت‌های آسیا 2011 خاطر نشان کردک من تیم را برای جام جهانی 2014 آماده می کنم. برای همین امسال برای ما فرصتی مهم است تا تاکتیک تیم، فرهنگ فوتبال و تکنیک بازیکنان را کمی تغییر دهیم.

وی در ادامه افزود: من هیچ وقت از قطعی شدن کار حرف نمی زنم و تنها به دنبال برنده شدن و گرفتن عنوان نیستم. من آمده‌ام که کار متفاوتی کنم. من برای جام ملت‌‎ها از بازیکنانی که استعداد بیشتری برای آینده دارند، استفاده می کنم.

زاکه‌رونی با اشاره به برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا در قطر گفت: همکارانم که برای دیدن زمین‌های بازی و امکانات قطر به دوحه رفته بودند، همه با رضایت کامل برگشتند.

همگروهی ژاپن با تیم‌هایی چون عربستان، اردن و سوریه در مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا سوژه پرسشی دیگر از زاکه‌رونی بود که وی در پاسخ به این سئوال گفت: این گروه تفاوتی با گروه‌های دیگر ندارد. روی کاغذ ژاپن و عربستان سعودی شانس بیشتری دارند، چون سال‌هاست که تجربه فوتبال در سطح بالا را دارند. اما برای دیدن اینکه چه کسی بهتر است باید منتظر نمایش تیم‌ها روی زمین چمن باشیم.

وی در ادامه از انگیزه‌هایش برای پیروزی و موفقیت در تیم ملی ژاپن یاد کرد و گفت: سه قهرمانی کمی فشار هم به همراه می آورد. البته ما انگیزه زیادی برای پیشرفت داریم. به نظرم ژاپن در سال‌های اخیر بیشترین تحول را در فوتبال داشته و بی دلیل نیست که توقع بالاست.بازیکنانم باید بتوانند با این فشار کنار بیایند و با انگیزه و انرژی بالا به مصاف حریفان بروند.

زاکه‌رونی در خصوص آینده فوتبال در آسیا گفت: روند اخیر فوتبال در آسیا بهتر از هر قاره دیگری بوده است. بطور سنتی آمریکای جنوبی و اروپا فوتبال برتری داشته‌اند اما فکر می کنم آنها امروز هیجان کمتری نسبت به قبل دارند.

وی در خاتمه تصریح کرد: در دوره‌هایی هم آفریقا پیشرفت خوبی داشت اما بعد آنها متوقف شدند. آسیا قاره بزرگی است که کشورهای مختلفی دارد. فرهنگ فوتبال هم در این قاره خیلی متنوع است. اما در مجموع اینجا پتانسیل زیادی دارد که البته آن را در جام جهانی ثابت کرده است.


تاریخ: 1389/9/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: