برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

شجاعی در گفتگو با مهر:فعلا قصد بازگشت به فوتبال ایران را ندارم / در جام ملتها جبران می‌کنیم

مهاجم ایرانی تیم فوتبال اوساسونا با ابراز رضایت از وضعیتش در این تیم اسپانیایی و اینکه فعال قصد بازگشت به فوتبال ایران را ندارد، گفت: پس از این که نتوانستیم به جام جهانی صعود کنیم، باید در مسابقات جام ملت‌های آسیا این ناکامی را جبران کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود شجاعی مهاجم ایرانی تیم فوتبال اوساسونای اسپانیا که برای برگزاری دیدار دوستانه تیم ملی ایران و نیجریه به کشورمان سفر کرده بود، در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت تیم ملی، شرایطش در اوساسونا و آینده بازیگری اش صحبت کرد که متن کامل این گفتگو را در زیر می‌خوانید:

* خبرگزاری مهر - مسافتی طولانی را برای بازی ایران برابر نیجریه طی کردید اما این بازی لغو شد.
- مسعود شجاعی: این یک اتفاق نادر در فوتبال است که دیداری تدارکاتی بصورت یک طرفه لغو می‌شود و ما هم نمی‌توانیم کار خاصی را انجام دهیم. من هم از شنیدن خبر لغو این بازی شوکه شدم اما تنها باید بگویم تیم ملی یک بازی خوب تدارکاتی را در این شرایط از دست داد.

* بعد از لغو بازی تیم ملی با نیجریه، کادر فنی تیم ملی بازی درون تیمی را در نظر گرفت، به نظرت این بازی مفید بود؟
- بله، این هم بخشی از تمرین بود و همه بازیکنان تلاش کردند آمادگی خود را به مربیان نشان دهند. باید از همه فرصت‌ها برای کسب هماهنگی و آمادگی بیشتر استفاده کرد.

* لغو این بازی برنامه‌های آماده سازی تیم ملی برای حضور موفق در جام‌ملت‌ها را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد؟
- درست است دیدار با نیجریه لغو شد اما برای حضور موفق در جام ملت‌ها زمان زیادی باقی مانده است و تیم ملی می‌تواند در اردوهای آماده سازی و بازی‌های دوستانه بعدی خود را جهت حضور قدرتمند در این جام آماده کند.
البته پس از این که تیم ملی نتوانست به جام جهانی صعود کند، نگاه همه فوتبالدوستان ایرانی به جام ملت‌هاست، ضمن اینکه پس از آن مسابقات هم تا جام جهانی بعدی مسابقه مهمی وجود ندارد، به همین دلیل باید تمام توان‌مان را در آن مسابقات به کار ببندیم تا با عملکرد و بازی‌های خوبمان رضایت مردم ایران را کسب کنیم.

* با این شرایط تیم ایران می‌تواند در آن مسابقات به عنوان قهرمانی دست یابد؟
- تیم ملی ایران با توجه به بازیکنان خوبی که در این تیم بازی می‌کنند، استحقاق و شایستگی کسب چنین عنوانی را دارد اما با توجه به اینکه همه تیم‌ها با آمادگی کامل در این مسابقات شرکت می‌کنند، کسب قهرمانی بسیار سخت است. البته همه بازیکنان باید در زمین مسابقه هرچه در توان داشته را ارائه کنند تا فوتبال ایران بتواند پس از 37 سال عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود کند.

* بحث کناره‌گیری قطبی از تیم ملی پس از جام ملت‌ها می‌تواند تاثیر منفی در نتیجه‌گیری تیم ملی داشته باشد؟
- بازیکنان تیم ملی آنقدر حرفه‌ای هستند که چنین مسائلی در عملکردشان تاثیر منفی نخواهد گذاشت. ملی‌پوشان ابتدا به فکر موفقیت تیم ملی و قهرمانی در این مسابقه مهم آسیایی بوده و پس از آن به فکر آینده خود هستند زیرا در صورت قهرمانی تیم ملی فرصت‌ها و پیشنهادات بهتری را دریافت می‌کنند. مطمئن باشید بازیکنان در جام ملت‌ها زیر نظر قطبی سعی می‌کنند بهترین بازی خود را ارائه کرده تا تیم ملی جایگاه خوبی را کسب کند.

* در جام ملت‌ها 2007 هم جزو نفرات آماده تیم ملی بودی اما فرصت زیادی برای حضور در مسابقات کسب نکردی.
- در آن دوره با توجه به آمادگی که داشتم، نتوانستیم فرصت زیادی برای بازی بدست آورم اما برای این دوره از مسابقات انگیزه زیادی دارم تا به موفقیت به تیم ملی کمک کنم.

* قبول دارید موفقیت ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا اعتباری دوباره به فوتبال ایران داده است؟
- دقیقا زیرا در این مدت نگاه‌ها نسبت به فوتبال ایران عوض شده است. این تیم با تکیه بر مربی و بازیکنان ایرانی به چنین موفقیتی دست یافت. اینکه سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا و رسانه‌های دیگر جهان به موفقیت ذوب آهن توجه ویژه‌ای داشتند، بسیار مهم است و قطعا این موفقیت نشان دهنده توانایی‌های فوتبال ایران است.

 

* پس از مشکلات ابتدای فصل در هفته‌های اخیر به ترکیب اصلی تیم اوساسونا بازگشتید؟
- در این مدت سعی کردم بدور از همه حاشیه‌ها، تمرکزم را روی تمرینات تیم بگذارم و خدا را شکر توانستم در هفته‌های اخیر نظر کاماچو را جلب کنم. در چند بازی گذشته هم توانستم از ابتدای مسابقه به میدان بروم و امیدوارم این روند را ادامه دهم. البته باید بگویم خبرهایی که در مورد من و جواد در ابتدای فصل مطرح شد، صحت نداشت.

* این خبرهایی بود که روزنامه‌های اسپانیایی مطرح می‌کردند؟
- من چنین خبرهایی را در رسانه‌های اسپانیایی ندیدیم. به هر صورت آن اتفاقات گذشت و امیدوارم در آینده چنین خبرهایی مطرح نشود.

* اوساسونا پس از پیروزی ارزشمند برابر هرکولس در مسابقات لالیگا، مقابل لاکرونیا در جام حذفی و اتلتیکومادرید در لیگ شکست خورد، دلیل این نوسانات چه بود؟
- در فوتبال اسپانیا همه بازی‌ها سخت و اکثر حریفات قدرتمند هستند که در مواردی اشتباهات و بدشانسی باعث می‌شود نتوانیم به نتایج دلخواه دست یابیم. در بازی جام حذفی در شرایطی مسابقه را باختیم که یک بازیکن ما اخراج و همین مسئله باعث شد نتوانیم در آن دیدار نتبجه بهتری را کسب کنیم. البته با آن شرایط ‌هم یکی از گل‌ها را جبران کردیم اما در نهایت بدشانسی باعث شکست ما شد.

* با این شرایط امیدی به کسب سهمیه حضور در یکی از جام‌های اروپایی را دارید؟
- در فصل نقل و انتقالات بازیکنان مطرحی را جذب نکردیم، ضمن اینکه مصدومیت‌ها و محرومیت‌ها هم در نتیجه گیری تیم تاثیر منفی دارد. به غیر از بارسلونا و رئال مادرید، تیم‌های ویارئال، والنسیا، سویا، اسپانیول، اتلتیکومادرید و حتی سوسیه‌داد، ختافه و مایورکا هم تیم‌های قدرتمندی هستند که با این وجود کارمان برای گرفتن یکی از 6 سهمیه اروپایی لالیگا بسیار سخت است. در لالیگا هر لحظه یک اتفاقی رخ می‌دهد که باعث شده اختلاف امتیازات بین تیم‌های میانی جدول در این مسابقات نزدیک باشد.

* با توجه به نوسانات تیم اوساسونا، شرایط تو و نکونام در این تیم خوب است؟
- ما در این مدت تلاش مضاعفی را انجام دادیم تا بتوانیم جایگاه خوبی را برای خودمان بدست آوریم. امروز توانسته‌ایم نظر کاماچو را به خودم جلب کنیم و روزهای خوبی را پشت سر می‌گذاریم. البته در این فصل کمتر گل زدم ولی تلاش می‌کنم در زمین خواسته‌های کاماچو را به بهترین شکل پیاده کنم. سه هفته پیش برابر مالاگا گل زدم و فکر می‌کنم با ادامه این روند روزهای بهتری هم پیش رو داشته باشم.

* بحث بازگشتت به فوتبال ایران صحت دارد؟
- حالا حالاها قصد بازگشتن به فوتبال ایران را ندارم. نمی‌دانم این مسائل از کجا نشات می‌گیرد اما تنها به فکر موفقیت و پیشرفت بیشتر به همراه تیم اوساسونا هستم.

* چه برنامه‌ای برای آینده داری؟
- هنوز برای آینده تصمیم نگرفته ام، می‌خواهم در این فصل بازی‌های خوبی را برای اوساسونا انجام داده و در جام‌ملت‌های آسیا هم عملکرد قابل قبولی داشته باشم ولی مطمئنا برای فصل آینده بهترین تصمیم را خواهم گرفت.

* در این مدت مقابل بسیاری از اتفاقات و خبرهایی که علیه تو مطرح شد، سکوت کردی؟ آیا پاسخ دادن به این مسائل بهتر از سکوت نبود؟
- در این مدت خبرهایی زیادی از من مطرح شد اما بسیاری از آنها درست نبود، من ترجیح دادم سکوت کنم زیرا طی تجربه‌ای که در این سال‌ها بدست آورده‌ام، متوجه شدم سکوت کردن بسیار بهتر است. من تمام تمرکزم را روی فوتبال می‌گذارم و امیدوارم بتوانم برای تیم اوساسونا و تیم ملی ایران بازیکن موثری باشم. 


تاریخ: 1389/9/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: