برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گزارش خبرنگار مهر از گوانگجو/مشحون: بسکتبال قهرمان شود باید جایزه نوبل بگیرد/ به این تیم اعتقاد دارم

رئیس فدراسیون بسکتبال بر حضور پرقدرت تیم‌ها در بازی‎های آسیایی 2010 تاکید کرد و گفت: قهرمان شدن ایران با یک تیم 50 درصدی خیلی سخت است تا آنجا که بابت آن باید "حایزه نوبل" در نظر گرفت.

محمود مشحون در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر به گوانگجو به وضعیت تیم ملی بسکتبال و حریفانش در بازی‎های آسیایی گوانگجو اشاره کرد و اظهارداشت: هیچ یک از بهترین بازیکنان‎ تیم‎های شرکت کننده در این بازی‎ها غیبت ندارند. همه آنها با قدرت صد درصد آمده‎اند در حالیکه از این نظر ایران نقطه مقابل دیگر تیم‎هاست.

وی با اشاره به بازیکنان غایب در بازی‎های آسیایی ادامه داد: این بدترین دوره بدشانسی ما بود چون در یک بازه زمانی و به طور همزمان از در اختیارداشتن چند بازیکن همیشگی خود محروم شدیم. حامد حدادی و ارسلان کاظمی که اجازه ترک تیم‎های باشگاهی خود در آمریکا را نداشتند. بیماری اجازه همراهی تیم ملی را به سامان ویسی نداد. صمد نیکخواه بهرامی که نتوانست به موقع از مصدومیت رها شود. محمد حسن زاده هم که در آخرین لحظات با  مشکل خروج از کشور مواجه شد.

رئیس فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: به واقع تیم ملی بسکتبال ایران با تنها 50 درصد توانایی خود به گوانگجو آمده است و با همین توان باید با تیم‎هایی مقابله کند هیچ یک قصد چهاردهم شدن در بازی‎های آسیایی را ندارند. طبیعی است که در این شرایط کار برای جنگ برابر و پیروز شدن سخت  است.

* یعنی علت باخت به ژاپن همین مسئله بود؟ وی در پاسخ به این سوال گفت: بی تاثیر که نبود. اما علت اصلی چیز دیگری است. بازیکنان ما دیدار با ژاپن را خوب و به نفع خود شروع کردند. آنها خود را برنده می‎دانستند و فکر می‎کردند بازی تمام شده است. در حالیکه درلحظه‎های پایانی نتیجه چیز دیگری رقم خورد.

مشحون افزود: احتمال شکست برای هر تیمی حتی ایران که قهرمان بلامنازغ بسکتبال آسیاست وجود دارد. اما اگر تیم ملی با قدرت کامل به گوانگجو آمده بود شکست نمی‎خورد و همه تیم‎ها را هم با اختلاف بیشتر از 35 امتیاز می‎برد. اما به هر حال فعلا شرایط ما این است. ضمن اینکه به همین تیم‌ها امید زیادی داریم.

رئیس فدراسیون بسکتبال ضمن بیان اینکه غیبت برخی بازیکنان فرصت خوبی در اختیار دیگر بازیکنان که کمتر در ترکیب تیم ملی هستند، قرار داد. چه بسا از همین تیم و بازیکنانی که دارد، توانایی‎های جدیدی در بسکتبال شناخته شوند. من به این و موفقیتت هایی که می‎تواند داشته باشد هم اعتقاد دارم.

وی به دیدارهای تیم ملی بسکتبال در مرحله دوم بازی‎های آسیایی و دیدار با چین تایپه و قطر در این مرحله از مسابقات اشاره کرد و در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه "به نظر می‎رسد برای سرگروه شدن در این مرحله کار سختی داشته باشید"؟ گفت: البته اول و دوم شدن ملاک تعیین کننده نیست. اما به هر حال برای آنکه در مرحله بعد دیدارهای بهتری داشته باشیم، به نفعمان است که سرگروه شویم. اما  با وجود تیمی مانند قطر سرگروهی خیلی راحت  نیست.

مشحون در مورد ویژگی‎های قطر خاطرنشان کرد: قطری‎ها 12 بازیکن دارند که از بین آنها 11 بازیکن یا آمریکایی یا اروپایی هستند. ما باید با یک تیم بین المللی برای صدرنشینی در مرحله دوم بازی‌ها رقابت داشته باشیم.

* با همه اوصافی که در تیم ملی بسکتبال می‌بینید و وضعیت دیگر تیم‎‌ها، چه جایگاهی را برای این تیم پیش‌بینی می‌کنید؟ با در نظر گرفتن اینکه تیم ملی بسکتبال در بازی‌های آسیایی دوحه قطر مدال برنز گرفت.

رئیس  فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این سوال خبرنگار اعزامی مهر به گوانگجو گفت: پیش بینی که در کل کار درست و عاقلانه‎ای نیست. اما اگر تیم ملی بسکتبال با ترکیب کامل در این بازی‎ها شرکت کرده بود می‎گفتم چه مدال و عنوانی می‎گیریم!

محمود مشحون در پایان تاکید کرد: قهرمان شدن تیم ملی بسکتبال در این بازی‌ها و در این شرایطی که دارد از سخت هم سخت‌تر است. برای قهرمانی در این شرایط باید "جایزه نوبل" در نظر گرفت.


تاریخ: 1389/9/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: