برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

علي آبادي: سوريان معادلات ما را بهم ريخت

جام جم آنلاين: رئيس کميته ملي المپيک با تاکيد بر اينکه حميد سوريان يکي از اميدهاي کسب مدال طلا براي کاروان ورزش ايران بود،گفت: سوريان بر خلاف پيش‎بيني‎ها عمل کرد و جدول معادلات که در اين زمينه تهيه شده بود را بهم ريخت.

به گزارش مهر ، محمد علي آبادي پس از پايان رقابت‎هاي امروز کشتي بازي‎هاي آسيايي به ناکامي حميد سوريان در کسب مدال اشاره کرد و اظهار داشت: امروز روز بدشانسي سوريان بود. در حاليکه توانايي‎هاي اين کشتي گير بر هيچکس پوشيده نيست.

وي با بيان اينکه نمي‎دانم حميد سوريان دچار چه مشکلي شد که نتوانست مثل هميشه کشتي بگيرد، تصريح کرد: البته او مبارزات خود را خيلي خوب آغاز کرد اما نتوانست ادامه دهنده خوبي باشد. به نظر مي‎رسد وقتي سوريان نتوانست به فينال برسد روحيه خود را از دست داد و به همين در ديدار رده بندي هم سوريان هميشگي نبود.

رئيس کميته ملي المپيک يادآور شد: البته ورزش با همين زشتي و زيبايي‎ها مي‎چرخد. اما قرار نيست روي زيباي ورزش براي يک ورزشکار باشد.

«فکر مي‎کنم در پيش‎بيني‎هاي انجام شده سوريان را يکي از شانس‌هاي مسلم مدال طلا در نظر گرفته بوديد. درست است؟» علي آبادي در پاسخ به اين سوال گفت: بله ؛ يکي از مدال‎هاي پيش‎بيني شده کاروان ايران براي سوريان بود. به هر حال اين کشتي گير در ميان ديگر فرنگي کاران بي نظير است. کسي که 5 بار قهرمان جهان شده مي‎توانست شانس مسلم قهرماني در بازي‎هاي آسيايي هم باشد.

وي افزود: با اتفاقي که افتاد و سوريان نتوانست مدال طلا بگيرد، جدول پيش‎بيني‌هاي ما و معادلاتي که براي موقعيت کاروان ورزش ايران داشتيم، تا حدي به هم ريخت. اما برعکس اين اتفاق هم بعيد نيست. مثلا اينکه کسي که اصلا فکرش را نمي‎کرديم صاحب مدال طلا شود.

رئيس کميته ملي المپيک در بخش ديگري از صحبت‎هاي خود ضمن تمجيد از عبدولي و نوروزي که امروز دو مدال طلا ديگر را به کاروان ايران اضافه کردند، خاطرنشان کرد: همه از ناکامي امروز سوريان ناراحت هستند. اما نه به اين دليل که يک مدال طلا را از دست داديم. به اين دليل که چرا کسي مانند حميد سوريان نتوانست مدال بگيرد. اميدواريم ساير کشتي گيران بتوانند در روزهاي آينده صاحب مدال طلا شوند و امروز را جبران کنند.

تاریخ: 1389/9/1
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: