برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

علت سکونشینی شیث رضایی در برابر سایضا لورفت/ اختلاف قدیمی کار دست کاپیتان داد!

علت سکونشینی شیث رضایی در برابر سایضا لورفت/ اختلاف قدیمی کار دست کاپیتان داد!

سالهاي ابتدايي دهه هشتاد که بازيکنان بزرگي پيراهن پرسپوليس را برتن کرده بودند، جواني لاغر اندام با چهره اي کاملا شهرستاني که هنوز با چم و خم زندگي در تهران آشنا نشده بود، به عنوان بازيکن " کناري تيم " در تمرينات سرخپوشان شرکت مي کرد و شب ها را در يکي از اتاق هاي هتل ورزش تهران سپري مي کرد.
 او که به تازگي پيراهن تيم ملي جوانان ايران را هم بر تن کرده بود، مورد توجه وينکو بگوويچي قرار گرفته بود که سرلوحه کارش توجه به جوانان بود. شيث رضايي که حالا براي خودش " کيا و بيايي " دارد و پرسپوليس را در سيطره خودش مي داند، همان بازيکني است که آن سالها زير سايه نام هاي بزرگي چون همين علي دايي کنار تيم تمرين مي کرد به اميد روزي که به جمع مردان اصلي راه پيدا کند.

آن روزها بازيکنان بزرگي چون علي دايي، حميد استيلي، کريم باقري و ... در پرسپوليس حضور داشتند و بازيکناني چون مهرداد اولادي،شيث رضايي ، مقداد قباخلو و ... به عنوان بازيگن کناري و جوان در تمرينات حضور داشتند و البته هيچگاه در فهرست 18 نفره قرار نمي گرفتند.
با اين حال پرسپوليس خيلي زود از ستاره ها خالي شد و شيث رضايي فرصت بازي کردن پيدا کرد و يکي از مردان موثر پرسپوليس شد اما همواره در اين سالها حاشيه هاي را براي خودش و تيمش به همراه داشته است. همين حاشيه ها شيث را از تيم ملي دور کرده و در اين سالها از او بازيکني خشن، بداخلاق و پرحاشيه ساخته است.

اما رويارويي علي دايي و شيث رضايي مشخصا به ديدار تيم هاي پرسپوليس و سايپا در سال 85 برمي گردد که طي آن شيث رضايي مامور مستقيم يارگيري علي دايي بود و در يک صحنه با يکديگر درگير شدند و هر دو با محروميت هاي انضباطي مواجه شدند.
شايد اگر شيث رضايي پيش بيني مي کرد روزي شاگرد علي دايي خواهد شد، هيچوقت آن درگيري را به وجود نمي آورد و اجازه مي داد مهاجم آن روزهاي سايپا هر چند گل که مي خواست بزند! با اين حال اين اتفاق روي نداد و سه سال بعد ورق به ضرر رضايي برگشت و علي دايي با انتخاب حبيب کاشاني سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس و جانشين زلاتکو کرانچار شد.
در ليگ نهم شيث رضايي وعده کرده بود وارد حاشيه ها نشود و همين امر به او کمک کرد چند صباحي پيراهن تيم ملي فوتبال ايران را هم برتن کرد اما درگيري هايي که او از قبل با افشين قطبي داشت عملا اين فرصت را هم از او گرفت که در جمع ملي پوشان ثابت بماند.
درگيري و اختلاف شيث رضايي با سرمربي پرسپوليس تنها به علي دايي برنمي گردد چرا که او در زمان حضور افشين قطبي در تيم پرسپوليس هم با چنين حاشيه هاي مواجه بود . با اين حال اين مدافع جوان که از نظر فني جزو خوب هاي ايران به شمار مي رود تا اينجاي کار قدر خودش را ندانسته و با اينکه قول داده است بدون حاشيه کار کند، اما در ماههاي اخير شرايط را به گونه اي پيش برده است که در ديدار با سايپا حتي در فهرست 18 نفره سرخپوشان جايي ندارد.
ماجراي سکو نشيني شيث رضايي اما به اختلافش با علي دايي برنمي گردد بلکه اين بار پاي يک همبازي قديمي که اتفاقا او هم شرايطي مشابه شيث داشت برمي گردد. عليرضا حقيقي که اين روزها به دروازه بان اول پرسپوليس تبديل شده است از ديدار فصل گذشته استقلال و پرسپوليس و حرکتي که با شيث داشت، با اين بازيکن به مشکل خوردند و از آن زمان تاکنون نتوانسته اند کدورت ها را کنار بگذارند.
اتقاقاتي که در اردوي آلمان افتاد نيز مزيد بر علت شد تا اختلاف شيث رضايي و عليرضا حقيقي به اوج خود برسد و کار را براي علي دايي سخت ودشوار کند. شاهدان عيني تمرينات پرسپوليس عنوان مي کنند که اين دو در تمرينات با يکديگر رفتار خوبي ندارند و بارها درگيري لفظي پيدا کرده اند.
با اين حال علي دايي تلاش کرده است آشتي را بين اين دو برقرار کند اما در اين امر موفق نبوده و موقعيت تيمش به خطر افتاده است. به گفته يکي از نزديکان پرسپوليس دايي معتقد است به دليل اختلافي که بين اين دو وجود دارد در صورتيکه هر دو در زمين باشند با توجه به نزديکي منطقه بازي شان ، به تيم لطمه مي زنند که اين اتفاق در ديدار برابر صباي قم رخ داد و زمينه شکست پرسپوليس را فراهم کرد.
به همين خاطر علي دايي تصميم گرفته است به طور همزمان از اين دو بازيکنان استفاده نکند تا تيمش کمتر ضربه بخورد. هر چند دايي در نشست خبري پس از ديدار برابر سايپا اعلام کرد شيث بايد از نظر فني خودش را به شرايط مطلوب برساند تا در ترکيب تيم قرار بگيرد اما او هنوز نمي داند با اين مشکل بزرگ که قطعا براي تيمش آفت مخربي خواهد بود چگونه برخورد کند.
به نظر مي رسد برگزاري نشست با اين دو بازيکن و توصيه هاي اخلاقي حبيب کاشاني هم ديگر اثري نداشته باشد و اين دو بازيکن که از قضا هر دو هم مدعي کاپيتاني پس از کريم باقري هستند، اختلافاتشان را کنار نخواهند گذاشت. اختلافاتي که دودش به چشم پرسپوليس مي رود و نمونه بارز آن را مي توان در شکست برابر صباي قم در هفته دوم ليگ برتر ديد.
تاریخ: 1389/5/17
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: