برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گزارش خبری مهر/ایران والیبال خود را به رخ آسیا کشید

ارومیه - خبرگزاری مهر: دومین دوره مسابقات والیبال کاپ مردان آسیا بار دیگر با قهرمانی قدرت اول آسیا به میزبانی ارومیه پایان یافت.

به گزارش خبرنگار مهر در ارومیه، بازیکنان ارزنده تیم ملی والیبال کشورمان بعد از قهرمانی در مقابل تیم قدرتمند چین و کسب عنوان قهرمانی کاپ مردان آسیا برای بار دوم با حمایتهای بیش از هشت هزار تماشاگر ارومیه ای مشتاق و علاقمند، با خبرنگاران گفتگو کردند.

قهرمانی پاسخی برای حمایتهای بی دریغ تماشاگران بود

لیبروی تیم ملی والیبال کشورمان ضمن ابراز خوشحالی از برد مقتدرانه تیم ملی والیبال کشورمان در مقابل چین، گفت: حمایت تماشاگران ارومیه ای بسیار خوب و شگفت انگیز بوده که کسب عنوان قهرمانی پاسخی برای حمایتهای بی دریغ والیبال دوستان ارومیه ای در طول برگزاری این دور از رقابتها بود.

علیرضا علیزاده با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده جهت ارائه بازی خوب و تاکتیکی در مقابل تیم قدرتمند چین و مدعی عنوان قهرمانی، اظهار امیدواری کرد که در بازیهای جام جهانی نیز با حمایت های مردم و مسئولان شایستگی ایران برای قهرمانی جهان را نیز اثبات می کنیم.

با تمام توان عنوان قهرمانی جهان را کسب می کنیم

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران نیز در خصوص برنامه تیم ملی  جهت حضور در بازیهای جام جهانی والیبال، گفت: با تمام توان عنوان قهرمانی جهان را کسب می کنیم که با همدلی و هماهنگی بازیکنان دسترسی به این مهم دور از انتظار نیست.

علیرضا نادی بهترین مدافع دوره دوره مسابقات والیبال کاپ آسیا در ادامه همدلی و یکپارچگی بازیکنان در دوره مسابقات والیبال کاپ آسیا را رمز کسب عنوان قهرمانی تیم دانست و بیان داشت: این برد  دل تمامی هواداران ایران به ویژه تماشاگران مشتاق ارومیه ای را به دست آوردیم.

اجرای کامل برنامه های مربیان ما را به پیروزی رساند

حمزه زرینی یکی از بازیکنان ارزنده تیم ملی والیبال کشورمان نیز به خبرنگاران گفت: برنامه ها وتمرینات مربیان نقش مهمی در این پیروزی داشت که اجرای کامل برنامه های مربی ما را به این قهرمانی شیرین رساند.   

وی با اشاره به اینکه بازی در دور نهایی با چین، سخت ترین بازی رقابتهای کاپ آسیا بود که ما خود را برای این بازی سخت آماده کرده بودیم، افزود: تمام بازیکنان در بازی امروز مهارتها و پتانسیلهای خود را برای دفاع از عنوان قهرمانی دوره قبل و تقدیر از حمایتهای مردم عزیز و والیبال دوست ارومیه بکار بردند.

زرینی با تاکید بر اینکه والیبالیستهای تیم ملی ایران در صحنه های جهانی نیز مایه افتخار ایرانیان خواهد شد، اظهار داشت: پس از این مسابقات آماده حضور در بازیهای جام جهانی شده که با توجه به روحیه به دست آمده در آنجا نیز می توانیم موفق باشیم.

قهرمانی کاپ آسیا تجدید روحیه بازیکنان را در پی دارد

سرمربی تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه کسب دوباره عنوان قهرمانی مسابقات کاپ آسیا روحیه بازیکنان را جهت حضور مقتدرانه در مسابقات گوانگجو و جام جهانی ارتقا داد، افزود: در دو بازی از دیدارهای این مسابقات، در مرز باختن بودیم که به همت تشویق تماشاگران والیبال دوست ارومیه ای، بازیکنان ما موفق به تجدید روحیه شده و به پیروزی دست یافتند.

حسین معدنی با بیان اینکه قهرمانی کاپ آسیا را مدیون آذربایجانی ها هستیم، ادامه داد: با تیم ملی چین بازی های زیادی کرده بودیم، که تمامی فیلم های آن را تماشا و از تمام تاکتیکهای حریف آگاهی داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: برد کاپ این دوره از مسابقات را قبل از بازی فینال پیش بینی کرده بودیم چرا که در حضور هفت هزار و 500 نفری از اعتماد به نفس بالایی برخوردار شده بودیم.

تشویق تماشاگران ارومیه ای مهارت چینی ها را سرکوب کرد

سرپرست تیم ملی والیبال کشورمان با اشاره به اینکه مهارتهای بسیار عالی ملی پوشان چینی در مقابل تشویقهای بی دریغ تماشاگران ارومیه سرکوب شد، گفت: بازیکنان ملی پوش ایران واقعا لیاقت خود را برای قهرمانی نشان دادند. 

امیر خوش خبر بیان داشت: در فینال این مسابقات ما به مصاف چین که اصلی ترین رقیب ما بود رفتیم و برغم مهارت بسیار عالی این تیم با کمک ارومیه ای های پرشور توانستیم بار دیگر قهرمانی رقابتهای کاپ آسیا را از آن خود کنیم.

ارومیه ظرفیت ایجاد سالن 50 هزار نفری را دارد

نماینده مردم ارومیه درمجلس شورای اسلامی نیز به خبرنگاران گفت: می توان برای ساخت سالن 50 هزارنفری نیز درارومیه سرمایه گذاری کرد چرا که علاقمندان ورزش در این استان بیش از این میزان هستند.

حجت الاسلام سید سلمان ذاکر با بیان اینکه میزبانی شایسته مسابقات کاپ آسیا توسط ارومیه قابلیت های اجرایی این شهر را جهت برگزاری تورنمت های بین المللی اثبات کرد، بیان داشت: در این مسابقات گام های خوبی در جهت نشان دادن ظرفیت های مختلف در بخش ورزش استان برداشته شد و ارومیه به عنوان شهری قدرتمند از تمام لحاظ به مردم ایران و آسیا نشان داده شد .

وی در ادامه با اشاره به حجم عظیم ورزش دوستان در آذربایجان غربی به ویژه ارومیه اظهار داشت: باید از این پتانسیل خارق العاده در آینده استفاده کنیم چرا که آنها می توانند ورزشکاران کشور را به سوی پیروزی رهنمون کنند.

نماینده مردم ارومیه، توجه ویژه به زیرساخت های ورزشی در استان را خواستار شد و گفت: برگزاری مطلوب و بدون مشکل این مسابقات نشان داد که می توان در ارومیه مسابقات جهانی نیز برگزار کرد و این نیازمند برخورداری از زیرساخت های ورزشی به ویژه سالن بزرگتر است.

ملی پوشان ارزنده تیم ملی والیبال کشورمان عصر شنبه در مرحله نهایی دومین دوره مسابقات والیبال کاپ مردان آسیا چینی های مدعی را شکست داد و برای دومین بار عنوان قهرمانی کاپ آسیا را از آن خود کردند.


تاریخ: 1389/5/17
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: