برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

دستاوردهای اردوی تدارکاتی تیم ملی در اتریش یکی یکی رو می شود؛ محرومیت از دیدار با یاران شوا !

سپهر خرمی / خبرگزاری پارس فوتبال

پس از اینکه افشین قطبی توانست پرسپولیس را به مقام قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران برساند آنچنان مورد محبت و لطف فوتبال دوستان ایرانی و البته هواداران این تیم پایتخت نشین قرار گرفت كه نقد عملکرد اين مربي  به گونه ای عجیب تحت تأثیر شرایط قرار گرفت و این عشق مردم دیواری کاذب  را بین قطبی و منتقدان ایجاد کرد تا عده ای از ترس آنکه متهم به بی دانشی نشوند جرات انتقاد از وی را نداشته باشند. بر همین اساس اکثر منتقدان مطبوعاتی این مربی قلم برتافتند تا اين سكوت از روی اجبار را در موقع مناسبی بشكنند و آنگاه انتقادات صحیح خود را صریح ابراز کنند.

مدتها گذشت و افشین خان با هزار وعده به سمت سرمربیگری تیم ملی فوتبال کشورمان انتخاب شد و از این جا بود که قطبی شکیبایی را از قلم ها ربود و با عدم برنامه ریزی صحیح و حساب شده، صدای همه حتی عاشقان سینه چاکش را درآورد. از جمله این اشتباهات می توان به وعده صعود حتمی تیم ملی فوتبال ايران به جام جهاني 2010 ، عدم دعوت از بازيكنان مورد غضب ايشان و ... در آخر نیز اردوی معروف اتريش كه با تأیید وی تدارک دیده شد و جدای از بحث گاوداری و امکانات نامطلوبش البته سر و صدای اهالی فوتبال کشورمان را هم در آورد؛ اشاره کرد.

 اردويي كه طی چند روز مانده به شروع لیگ برتر ضرورتی برای تشكيل نداشت و البته این موضوع نیز باز می گردد به همان عدم برنامه ریزی صحیح چرا که در تمام دنيا و حتي كشور بوتسوآنا، پیش از شروع لیگ بازيكنان در اختيار باشگاه شان خواهند بود.

در فوتبال جهان و طبق روال رایج، مسابقه تيم ملی فوتبال یک کشور با يك تيم باشگاهي معمولا براي امور تبليغاتي و كسب درآمد برگزار می شود اما همچون دیگر زمینه ها، این موضوع نیز در ایران صدق نمی کند و در همین راستا مسئولین فدراسيون فوتبال برای سرپوش گذاشتن بر روی بی برنامگی و عدم کفایت شان، تن به چنین دیدارهای به اصطلاح تدارکاتی می دهند و البته چوب اش را هم جایی می خوریم که فدراسیون فوتبال اوکراین با دیدن چنین رفتارهایی از تیم ملی فوتبال ایران که خود را در مصاف با تیمهای سطح پایینی همچون واشاش مجارستان (که فقط از روی شانس به لیگ پایینتر در فصل پیش مجارستان سقوط نکرد) قرار می دهد ، با ارسال یک ایمیل ساده از رویارویی با تیم ملی کشورمان سر باز می زند! و ما را از دیدار با یک تیم نسبتا خوب اروپایی و میزبان یورو 2012 محروم می کند.

پی نوشت: این مطلب را با یک سوال از مسئولین فدراسیون فوتبال به پایان می رسانیم و آن هم اینکه؛«اردوی اتریش بر چه اساس و منطقي ( حتی اگر قطبی آن را خواسته و تایید کرده باشد) در چنين برهه زماني تشكيل شد و آیا این اردو دستاوردی جز مصدوميت و خستگي برای بازيكنان داشت؟؟»

تاریخ: 1389/5/6
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: