برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

قطبی در نشست خبری -1 /مجبور بودم بازیکنان زیادی دعوت کنم/ نظم و انضباط باید در تیم ملی حاکم باشد

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: برای موفقیت تیم ملی نیاز به نظم و انضباط داریم و به همین دلیل بازیکنانی به اردوی دعوت می شوند که تابع این شرایط باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، افشین قطبی در نشست خبری امروز یکشنبه کادر فنی تیم ملی که در محل آکادمی فوتبال برگزار شد با بیان این مطلب افزود: در ابتدا روز خبرنگار را به همه شما خبرنگاران تبریک می گویم شما همیشه نقش بزرگی در فوتبال کشور داشته اید و شریک نتایج تیم ملی هستید خانواده بزرگ فوتبال ایران و تیم ملی همیشه نیاز به حمایت های شما داشته و دارند.

وی با تشریح برنامه های تیم ملی افزود: برنامه های آماده سازی تیم ملی از زمان قرعه کشی مسابقات جام ملت های آسیا آغاز شد. سعی کردیم بازیهای تیم ملی را به گونه ای طراحی و پیش بینی کنیم که در روزهای فیفا دیدارها برگزار شود و تیم های باشگاهی کمترین لطمه را ببینند. ما قطعا تیم قدرتمندی را برای مسابقات جام ملت های آسیا تدارک خواهیم دید که تنها هدفش حضور در دیدار نهایی و دستیابی به عنوان قهرمانی بعد از 35 سال باشد.

وی با بیان اینکه از شش ماه پیش برنامه ریزی برای آماده سازی تیم ملی را آغاز کرده افزود: از 12 روز پیش مسابقات لیگ برتر اردوی آماده سازی تیم ملی در اتریش آغاز شد و در این اردو 14 جلسه تمرین کردیم و سه بازی تدارکاتی انجام دادیم. در اردوی اتریش بهترین بازیکنان فوتبال ایران به غیر از بازیکنان لژیونر حضور داشتند.

قطبی با اشاره به لغو دو دیدار تدارکاتی این تیم در ماه اکتبر افزود: این دو بازی تدارکاتی به خاطر حضور تیم ملی در مسابقات غرب آسیا لغو شد.

سرمربی تیم ملی با اشاره به دیدار تیم ملی مقابل ارمنستان افزود: بازیکنان تیم ملی از امروز به مدت 3 روز تمرینات خود را دنبال می‌کنند تا روز چهارشنبه دیداری مقابل ارمنستان انجام دهیم. بعد از بازی با ارمنستان بازیکنان در اختیار باشگاه ها قرار می گیرند و از 28 ماه اوت مجددا به اردو می آیند تا خود را برای دیدار با چین آماده کنند. بعد از بازی با چین که در روز 3 سپتامبر برگزار می شود تیم ملی در تاریخ هفتم همین ماه دیداری را با کره جنوبی برگزار خواهد کرد. پس از آن از 24 سپتامبر حضور در تورنمنت غرب آسیا را در برنامه داریم که برای حضور در این مسابقات تیم ملی از 24 سپتامبر اردوی خود را آغاز خواهد کرد.

قطبی افزود: در تاریخ 17 نوامبر دیگر دیدار دوستانه تیم ملی برگزار می شود که هنوز حریف تدارکاتی ما مشخص نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در تاریخ 24 دسامبر 13 روز قبل از نخستین بازی تیم ملی در جام ملت های آسیا بازیکنان در اردو گردهم می آیند. در این مدت 4 بازی دوستانه برگزار خواهیم کرد که دو مسابقه از آن پشت درهای بسته برگزار خواهد شد تیم ملی در روز 7 ژانویه 4 روز قبل از آغاز مسابقات جام ملت های آسیا عازم دوحه می شود تا با کمک شما و اهالی فوتبال نتایجی درخور توجه کسب کرده و بعد از 35 سال به افتخار قهرمانی جام ملت های آسیا دست یابد.

سرمربی تیم ملی در ادامه با اشاره به دعوت از 21 بازیکن و 3 دروازه بان به اردوی تیم ملی برای دیدار با ارمنستان افزود: ما ناچار بودیم با توجه به احتمال آسیب دیدگی بازیکنان نفرات زیادی را به اردو دعوت کنیم تا در صورت غیبت احتمالی یک بازیکن مهره جایگزین داشته باشیم. همانطور که پیش بینی می شود خلعتبری و میداودی را به علت مصدومیت و اولادی را به خاطر حل نشدن مشکلات خروج از کشور در این اردو در اختیار نخواهیم داشت به همین خاطر از جواد نکونام دعوت کرده ایم تا برای همراهی تیم ملی در بازی به ارمنستان به تهران بیاید و فردا به اردوی تیم ملی ملحق بشود.

قطبی تاکید کرد: اگر می خواهیم تیم ملی در جام ملت های آسیا موفق شود باید نظم و انضباط را بر اردوی تیم ملی حاکم کنیم بازیکنان تیم ملی باید سرباز 70 میلیون ایرانی باشد. شاید یک بازیکنی از فنی و توانایی با دیگران اختلاف سطح داشته باشد و یا حتی از نظر فکری با دیگران همسو نباشد اما باید خود را برای کار جمعی و گروهی آماده کند و در خدمت تیم ملی باشد.

وی افزود: از این به بعد بازیکنی به اردو دعوت می شود که بتواند به تیم ملی کمک کند. به کمک همه نیاز داریم. به کمک شما خبرنگاران که بتوانید با انرژی مثبت خود تیم ملی را یاری رسانید و مردم را به آرزوی 35 ساله خود نزدیک کنید.

سرمربی تیم ملی هدف خبرنگاران با مربیان و بازیکنان تیم ملی را همسو خواند و گفت: ما ایرانی ها احساسی هستیم شما می توانید با تصویرسازی و زمینه سازی خود شرایط را به گونه ای هدایت کنید که احساسات بازیکنان را در جهت مثبت و در جهت کمک به تیم ملی همسو کنید.

قطبی همچنین خاطرنشان کرد: از این به بعد در دیدارهای تدارکاتی از بازیکنان جوانتر استفاده می کنیم تا با ترکیبی از جوانی و تجربه شانس موفقیت تیم ملی در جام ملت های آسیا بیشتر کنیم.

ادامه دارد...


تاریخ: 1389/5/17
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: