برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

قلعه نويى باز هم برای قطبی شمشیر را از رو بست: به تيم ملى بازيكن نمى دهيم/دندان پوسيده استقلال ستاره ما شد !

امير قلعه نويى سرمربى سپاهان گفت: اگر مسئولان فدراسيون فوتبال و تيم ملى برخلاف قوانين فيفا عمل كنند به تيم ملى بازيكن نمى دهيم.
 وى درباره ديدار مقابل فولاد خوزستان اظهار داشت: هر ۲ تيم با توجه به گرمى هوا بازى زيبا و قابل قبولى به نمايش گذاشتند و موقعيت هاى زيادى روى دروازه هم خلق كردند. در مجموع بازى بار فنى بالايى داشت.او ادامه داد: تمام بازيكنان وظايف تاكتيكى خود را به خوبى انجام دادند، اما هافبك هاى ما آن طور كه بايد مهاجمان را به خوبى تغذيه نكردند. فولاد خوزستان با توجه به برد هفته قبل در ورزشگاه آزادى مقابل استقلال تهران با روحيه اى بالا مقابل ما ظاهر شد، اما بازيكنان ما با دوندگى وظايف خود را به خوبى انجام دادند.

قلعه نويى درباره قضاوت عليرضا فغانى تصريح كرد: تنها مشكل ما اين بود كه بعد از اعلام ضربه پنالتى به سود سپاهان داور مسابقه تحت تاثير جو بازى قرار گرفت. قبل از گلى كه دريافت كرديم روى حاج صفى خطا صورت گرفت اما داور، اين خطا را اعلام نكرد و همان توپ تبديل به گل شد. البته من اعتراض حاج صفى به داور را كه باعث اخراجش شد قبول ندارم و بايد تحت هر شرايطى به قاضى ميدان احترام گذاشت، اما بعد از ضربه پنالتى  سوت هاى داور به ضرر ما بود.
وى ادامه داد: در اين ديدار مهاجمان ما چند موقعيت خوب را از دست دادند كه اگر از آنها استفاده مى كرديم مى توانستيم برنده از زمين مسابقه خارج شويم. فولاد هم موقعيت هاى خوبى داشت و مى توانست از آنها بهره ببرد.

سرمربى سپاهان در پاسخ به اين سوال كه آيا غيبت نويدكيا و جان واريو تأثير منفى روى بازى اين تيم گذاشته بود،  گفت: اين ۲ از بازيكنان كليدى ما هستند كه روى آنها حساب ويژه اى باز كرده بوديم و متاسفانه هر ۲ با هم مصدوم شدند. از قبل پيش بينى مى كرديم خط ميانى ما طراوت سال گذشته را نداشته باشد به همين خاطر با جذب جان واريو تلاش كرديم اين ضعف را جبران كنيم كه متاسفانه مصدوم شد.
قلعه نويى در پاسخ به اين سوال كه هواداران از چه هفته اى مى توانند شاهد سپاهان واقعى باشند عنوان كرد: بازى روز گذشته مقابل فولاد من را اميدوار كرد چون مانند هفته هاى اول و دوم نا اميدكننده ظاهر نشديم. در ديدار مقابل فولاد بازيكنان فداكارانه و با برنامه بازى كردند و اميدواريم از هفته چهارم به بعد بازى هاى بهترى به نمايش بگذاريم.
وى درباره اينكه گفته بود سپاهان در اين فصل ستاره ندارد، اظهار داشت: من گفته بودم كه ما تيم هستيم. در ۳ بازى گذشته ابراهيمى، رجب زاده و ناصحى براى سپاهان به ميدان رفتند كه از ليگ يك به ما ملحق شدند. اين بازيكنان خوب هستند اما ستاره نيستند. همه جان واريو، حيدرى و عنايتى را مى بينند و به اين بازيكنان توجهى ندارند. عنايتى همان بازيكنى است كه فصل گذشته مى گفتند دندان پوسيده است و از استقلال جدا شد، اما اين فصل ستاره شده است.
قلعه نويى در پاسخ به اين سوال كه چه برنامه اى براى حضور بازيكنانش در تيم ملى فوتبال دارد، به فارس گفت: نامه اى به منظور حضور بازيكنان مان در تيم ملى به فدراسيون تهيه كرديم تا بر اساس قوانين با تيم ما برخورد كنند. قانون تصريح مى كند زمانى كه بازيكن از اردوى تيم ملى بازگشت، ۴۸ ساعت بعد بايد براى تيمى كه وى در آن بازى مى كند مسابقه گذاشته شود. از كسانى كه اين برنامه را ريخته اند سوال مى كنم كه آيا اين موضوع رعايت مى شود؟ تيم ملى چهارشنبه ۲۰ مرداد در ارمنستان بازى دارد و بازيكنان پنجشنبه  به ايران بازمى گردند آن وقت براى ما در تاريخ ۲۲ مرداد بازى گذاشته اند.
وى ادامه داد: زمانى كه از دوستان حاضر در كميته فنى تيم هاى ملى در اين زمينه سوال مى شود تنها سكوت مى كنند. تمام اين دوستان خودشان بازيكن و مربى بوده اند و مى دانند هيچ جاى دنيا بازيكن فوتبال را ابتداى فصل به اردو نمى برند.
قلعه نويى با اشاره به صحبت هاى ترابيان رئيس كميته بين الملل فدراسيون فوتبال گفت: ترابيان خودش در مصاحبه اى به اين مورد كه هيچ كدام از تيم هاى ملى در سطح دنيا در زمان اردوى اتريش تيم ملى اردو نداشته اند اذعان كرد. اين نشان مى دهد كه برنامه ريزى ما اشتباه بوده و حرف ما هم همين است. چرا در زمانى كه هيچ كدام از تيم هاى ملى در اردو نيستند، تيم ملى ما به اردو مى رود. اين اردو چه لزومى دارد؟
سرمربى پيشين تيم ملى يادآور شد: در كميته فنى كسانى حضور دارند كه به جاى انتقاد تنها برنامه هاى فدراسيون را تأييد مى كنند. هر كدام از مربيانى كه در كميته تيم هاى ملى حاضر مى شوند به دلايل مختلف از آن كناره گرفته اند. از فريدون معينى كه سرپرست كميته تيم هاى ملى است سوال مى كنم كه آيا با اين شرايط حاضر بود خودش بازيكنانش را به تيم ملى بدهد؟ برنامه ريزى فدراسيون فوتبال براى بازى هاى تداركاتى اشتباه است و عباس ترابيان خودش نيز به اين موضوع كه هيچ كدام از تيم هاى ملى در زمان اردوى ايران در اتريش، اردو نداشته اند اذعان كرده است.
قلعه نويى اضافه كرد: نامه اى در مورد مشكلات برنامه ريزى فدراسيون فوتبال به آنها ارائه داده ايم اما آنها منكر آن شده اند. در صورت لزوم شماره اين نامه را در اختيار رسانه ها قرار مى دهيم تا همه از آن مطلع شوند. تيم ما در آستانه هماهنگ شدن است كه دوباره بايد بازيكنان مان را به تيم ملى تحويل دهيم.
وى افزود: از باشگاه درخواست كردم مطابق قوانين بين المللى بازيكنان را در اختيار تيم ملى قرار دهد و ۴۸ ساعت بعد از بازگشت بازيكنان ملى پوش ما براى سپاهان در ليگ مسابقه گذاشته شود. ما نمى گوييم به تيم ملى بازيكن نمى دهيم، اما به اين موضوع كه اصل كار اشتباه است، اعتراض داريم. زمانى كه بازيكن ما به ايران بازگشت بايد حداقل ۴۸ ساعت بعد از آن براى تيمش بازى گذاشته شود.
قلعه نويى در پاسخ به اين سوال كه آيا در نامه اى كه به فدراسيون داده شده راهكارى هم ارائه داده شده است عنوان كرد: بله، در اين زمينه تمام نظرات خود را به فدراسيون فوتبال ارائه كرده ايم. تمام كشورهاى آسيايى حاضر در جام ملت ها با همين مشكلات مواجه هستند، آيا آنها با همين روش با اين مشكلات برخورد مى كنند؟ آيا مسئولان فدراسيون فوتبال متوجه اين موضوع نيستند كه بازيكنى كه پس از ۲ پرواز طولانى به تيم  باشگاهى اش برمى گردد بازى در كمتر از ۴۸ ساعت به وى آسيب مى زند؟
اين مربى ادامه داد: چطور اين بازيكن مى تواند ظرف كمتر از ۲۴ ساعت دوباره بازى  كند؟ اگر اين روش ادامه پيدا كند شايد ما هم ديگر با تيم ملى همكارى نكنيم. در اين زمينه به صورت تلفنى با رئيس فدراسيون هم صحبت كردم، اما وى پاسخ مشخصى نداد.
وى گفت: اينكه بازيكنان در اختيار تيم ملى قرار داده شوند به عهده باشگاه است اما تمام نظرات خودم را در اين زمينه به مسئولان سپاهان گفتم. به عنوان مسئول كادر فنى سپاهان موافق حضور بازيكنان در تيم ملى هستم، اما مطابق قانون، بازيكنان بايد بعد از تحويل به باشگاه ها ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد در تيم خود بازى كنند.
قلعه نويى در پايان در مورد تكليف بنگر براى ادامه حضور در سپاهان عنوان كرد: اين بازيكن را به كميته انضباطى باشگاه سپردم تا در اين رابطه تصميم گيرى كنند.
تاریخ: 1389/5/17
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: