برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

وفايي: از قهرماني ما با حجاب اسلامي تعجب مي‌كردند

خبرگزاري بین المللی زنان ایران : كاراته‌كار 48 كيلوگرم ايران گفت: كشورهاي ديگر از اينكه توانسته‌ايم با حجاب اسلامي بهتر از آنها ظاهر شده و قهرماني را به دست آوريم، تعجب مي‌كردند

خبرگزاری زنان ایران – تهران
سرویس ورزشی – مسابقات

 

خبرگزاري بین المللی زنان ایران : كاراته‌كار 48 كيلوگرم ايران گفت: كشورهاي ديگر از اينكه توانسته‌ايم با حجاب اسلامي بهتر از آنها ظاهر شده و قهرماني را به دست آوريم، تعجب مي‌كردند.

به گزارش خبرگزاری ایونا ، پريسا وفايي متولد سال 1374 از تهران است كه از 6 سالگي كاراته را آغاز كرده و دو طلاي كاتا و كوميته سبك وادريو در انگليس را در كارنامه خود دارد.

او پس از كسب مدال طلا اظهار داشت: هيچگاه با حجاب اسلامي مشكلي نداشتيم. در اينجا ثابت كرديم كه مي‌توانيم بهتر از ساير كشورهاي ديگر باشيم.

وفايي ادامه داد: كشورهاي ديگر فكر مي‌كردند با اين پوشش به مشكل بربخوريم؛ اما به راحتي توانستم همه حريفانم را شكست داده و در اولين حضور آسيايي، با مدال طلا بازگردم.

قهرمان آسيا خاطر نشان ساخت: درست است كه اردوهاي ما كوتاه‌مدت بود؛ اما افراد دعوت شده خيلي تلاش كرده بودند؛ به طوري كه توانستيم در مسابقات هنگ‌كنگ با اختلاف از سد حريفان بگذريم. تيم اعزامي، كاراته‌كاراني بودند كه بعد از سه دور انتخابي گزينش شدند.

وي درباره حريفانش تصريح كرد: حتي قبل از مسابقه نمي‌دانستم حريفانم از چه كشورهايي هستند چون برايم مهم نبود. فقط مي‌خواستم با مدال طلا بازگردم كه به اين هدف رسيدم.

وفايي افزود: در اردوي آخر، فيلم مسابقات جهاني را براي ما آناليز كردند. اين مسابقات آنطور نبود كه فكر مي‌كردم. تكنيك بچه‌هاي ايران چيزي كمتر از حريفان جهاني نيست. درست است كه سال‌ها از ميادين بين‌المللي دور بوديم؛ اما مي‌توانيم حتي طلاي جهان را نيز به دست آوريم.

قهرمان آسيا درباره امكاناتي كه در اختيار تيم بانوان قرار دارد، گفت: سالن كبكانيان كه در آن تمرين مي‌كرديم، كوچك بود؛ اما با همين شرايط بايد نتيجه مي‌گرفتيم.

مربيان نيز از نظر روحي و رواني روي تيم خيلي كار كردند.

وي اظهار داشت: در آينده مي‌خواهم علاوه بر كوميته، در بخش كاتاي مسابقات رسمي بين‌المللي نيز شركت كنم. مطمئنم از پس آن برخواهم آمد.

کدخبر : 89051804

تاریخ: 1389/5/17
موضوع: ورزش زنان
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: