برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

فتح‌الله‌زاده: هیچ آدم عاقلی نتایج استقلال را ضعیف نمی‌داند

سرپرست باشگاه استقلال با انتقاد از مطلب منتشر شده در سایت سازمان تربیت‌بدنی گفت: کدام آدم عاقلی می‌گوید جایگاه دومی بد و نتایج استقلال ضعیف است؟

شکست 4 بر یک استقلال مقابل فولاد در حالی که در جایگاه آبی پوشان در جدول تغییری ایجاد نکرد انتقادهایی را در پی داشته و علی فتح الله زاده امروز بعدازظهر باید در جلسه با علی سعیدلو رئیس سازمان تربیت بدنی درباره این باخت توضیحاتی دهد.
سرپرست باشگاه استقلال با وجودی که معتقد است فولاد بازی خوبی انجام داده اما از اینکه غیرمنصفانه به استقلال انتقاد شده ناراحت است.
فتح الله زاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس صحبت‌های زیر را مطرح کرد:

* اسکلت استقلال به هم ریخته است
وقتی تیمی چند بازیکن تأثیرگذار خود را در اختیار نداشته باشد اسکلت تیم به هم می‌ریزد. دقت کنید که بازیکنانی مثل فرهاد مجیدی، ایمان مبعلی، میلاد میداودی، محسن یوسفی، امیرحسین صادقی و.... در این تیم نیستند. قبول دارم که فولاد هم چند بازیکن خود را در اختیار نداشت اما بازیکنانی که در استقلال غایب هستند در حد بازیکنان تیم ملی هستند و در تیمی که این همه دستش خالی می‌ماند در روند نتیجه گیری تأثیرگذار است. بچه‌ها شاید به گفته آقای مظلومی بعد از پنالتی که گرفته شد عصبی شدند و می‌خواستند نتیجه را جبران کنند اما احساسی بازی کردند و فولاد از این احساسی بودن بازیکنان استقلال نهایت استفاده را برد و در عین آرامش توانست به نتیجه دلخواهش برسد. البته این هم یک فن است و مجید جلالی به خوبی از این فن استفاده کرد. بازیکنان استقلال در نیمه دوم به خود آمدند اما دیگر دیر شده بود.

* حرف من از ابتدای فصل دوتا نشده است
اگر بخواهیم حرف‌هایمان را از ابتدای فصل فراموش کنیم دوگانگی پیش می آید. من هیچ وقت از روزی که تیم را تحویل گرفته ام دو مدل حرف نزدم. حتی روزی که رقیب را شکست دادیم و در صدر جدول قرار گرفتیم حرفم را عوض نکردم. از روزی که به استقلال آمدم همیشه عنوان کردم خیلی هنر کنیم می‌توانیم سهمیه آسیایی کسب کنیم. اگر آن روز حرف من از نظر هواداران و مسئولانی که من را انتخاب کردند غیرمنطقی بود می‌توانستند بگویند ما از استقلال توقع قهرمانی داریم، اما آنها چنین چیزی نخواستند و من هم همیشه گفتم از استقلال توقع کسب سهمیه آسیا را دارم.
صحبت‌هایم را بر اساس تخصص می‌زنم اما عده‌ای از دوستان احساسی حرف می‌زنند. اگر این تیم توانسته تا رده دوم جدول بالا بیاید و باعث ایجاد توقع شده در واقع غیرمعقول در حال نتیجه گرفتن است. بازیکنان برای اینکه استقلال نتیجه بگیرد زحمت می کشند. اگر استقلال 25 بازیکنی که در حد این تیم باشند، داشت می‌شد گفت که باید از این تیم توقع قهرمانی داشت اما اکنون تعداد بازیکنانی که در حد استقلال باشند کم است. من بر اساس کار کارشناسی صحبت می‌کنم. با شرایطی که استقلال در این فصل حضور پیدا کرد کار بزرگی کرده که خود را به عنوان مدعی مطرح کرده است آن هم در مقابل حریفانی که تا دندان مسلح هستند. من نمی‌خواهم از مظلومی دفاع کنم اما باید منصف بود.

*نمی‌دانم آیا به سازمان تربیت بدنی فشار آمده یا نه
نمی‌دانم بابت اینکه گفته می‌شود من به سازمان تربیت بدنی احضار شده‌ام به مسئولان فشاری وارد شده یا نه؟ آیا این حرف از طرف سعیدلو بوده یا خیر؟ تا زمانی که با رئیس سازمان بدنی صحبت نکنم نمی‌توانم اظهارنظری کنم. آنچه مسلم است هیچ آدم عاقلی نمی‌پذیرد که به دلیل یک باخت و در حالی که تیم در رده دوم جدول جای دارد اسم آن را نتیجه ضعیف گذاشت. من نمی‌دانم این خبر را چه کسی در سازمان تربیت بدنی تنظیم کرده است. برفرض مثال که استقلال بهترین تیم است مگر جایگاه دومی بد است که آن خبر را زده‌اند و نوشته‌اند به دلیل نتایج ضعیف؟! به نظر من آن مطلب سنجیده نبود.

*نمی‌توانم حبیب کاشانی را تنها بگذارم
درست است که شرایط پرسپولیس از استقلال بدتر است و نتایج خوبی نگرفته‌ اما من نوشتن این مطلب را برای مدیر پرسپولیس هم خوب نمی‌دانم. اگر بخواهم اکنون خود را از حبیب کاشانی جدا کنم کار درستی نیست. نمی‌توانم رفیقم را تنها بگذارم. به نظر من نوشتن آن مطلب تحت هر شرایطی سنجیده نبود و من مطمئن هستم که سعیدلو حرف منطق را قبول می‌کند. من همیشه کارشناسی حرف می‌زنم و مطمئنم هوادار استقلال از این تیم راضی است. تیمی که در جایگاه دوم قرار دارد معلوم است که زحمت کشیده است.

* استقلال پارسال با آن همه بازیکن سوم شد
درباره اینکه تیم مقابل فولاد چطور بازی کرد و چه اتفاقاتی در اهواز افتاد باید ابتدا کمیته فنی جلسه بگذارد و سپس صحبت شود. این بی انصافی است که تلاش گسترده استقلال را با این گونه برخوردها جبران کنیم. سال گذشته با آن همه بازیکن و شرایط خوب سوم شد اما امسال که تیم با آن شرایط وارد لیگ شد و دوم هم هستیم چنین برخوردهایی می‌شود. این واکنش‌ها برای من نگرانی پیش می‌آورد. قبل از اینکه حرف کارشناسی زده شود مطرح شدن چنین صحبت‌هایی مثل بهانه می‌ماند وگرنه چه دلیلی دارد با تیمی که دوم جدول است چنین برخوردهایی شود.

* طبق روال جریمه می‌کنیم
دلیلی نمی‌بینم که با بازیکنان استقلال برخورد خاصی انجام دهم. تیم طبق روالی که بعد از هر شکست داریم جریمه می شود و البته باز هم می‌گویم ابتدا باید در کمیته فنی بحث شود.

*به مرادی احترام می‌گذارم
همیشه گفته‌ام در کار داوری مشکلاتی است. مسعود مرادی در بازی با شاهین بوشهر هم یک پنالتی برای من نگرفت در بازی با فولاد هم فکر می‌کنم خطایی که علیه استقلال گرفته شد پنالتی نبود اما با این حال به مرادی احترام می‌گذارم.

تاریخ: 1389/10/1
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: