برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

/گزارش خبرنگار اعزامي فارس از هنگ‌كنگ/اسماعيلي: بايد بتوانم مثل ويشگاهي براي انزلي افتخارآفرين شوم

مهتاب اسماعيلي كه 15 سال دارد، از 3 سالگي كاراته را در انزلي آغاز كرده است.
وي پس از كسب مدال طلاي آسيا در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامي فارس به هنگ‌كنگ اظهار داشت:‌در آن سال‌ها خانواده‌ام تصميم داشتند كه مرا به كلاس ژيمناستيك بفرستند؛ اما از آنجا كه در انزلي اين كلاس نبود، كاراته را جايگزين آن كردند. اين، سرنوشت مرا تغيير داد.
اسماعيلي كه طلاي مسابقات يونان و برنز و نقره رقابت‌هاي سبكي انگليس را در كارنامه خود دارد، خاطر نشان ساخت: خيلي‌ها تصور مي‌كنند كار با پوشش اسلامي در كاراته سخت است؛ اما روي اجراي تكنيك‌ها هيچ تأثيري ندارد. من با همين شرايط حتي مي‌توانم قهرمان جهان شوم.
وي كه با شكست ژاپن روحيه مضاعفي را به تيم ايران تزريق كرد، اظهار داشت: برايم فرقي نمي‌كرد كه ژاپن باشد يا كشور ديگري. آمده بودم مدال طلا بگيرم و نشان دهم كه در اين سال‌ه،ا ژاپن در غياب زنان ايراني، هميشه قهرمان بوده است.
وي درباره داوري‌ها گفت: خوشبختانه قضاوت‌ها خيلي خوب بود و مشكلي پيش نيامد. كاراته‌كاران آسيا بهتر از اروپايي بودند. آنها نسبت به ورزشكاراني كه در يونان مبارزه كردند قوي‌تر و فني‌تر بودند.
اسماعيلي تصريح كرد: 4 ماه به طور فشرده و خيلي سنگين تمرين كرديم. درست است امكانات كافي نبود؛ اما بايد با همين شرايط بتوانيم به موفقيت‌هاي بعدي نيز دست يابيم.
قهرمان آسيا افزود: ويشگاهي نيز همشهري من در انزلي است او مدال طلاي جهان و چندين مدال آسيايي دارد. سعي مي‌كنم همانند ويشگاهي براي شهرم و ايران افتخارآفرين باشم. درست است كه با او مبارزه نكرده‌ام اما تكنيك‌هايش را به خوبي مي‌شناسم و مي‌خواهم همانند او بشوم.
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/20
موضوع: رزمی
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: