برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

حاشيه نگاري از رقابت‌هاي كشتي جام زيلكوفسكي لهستان

ورزش. كشتي. زيلكوفسكي
تهران - نوزدهمين دوره رقابت‌هاي كشتي آزاد جام زيلكوفسكي لهستان به تازگي با حضور تيم‌هاي صاحب نام كشتي دنيا و برخي ستارگان جهان و المپيك در شهر اسپالا برگزار شد.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا، اين رقابتها كه تيم ايران نيز با تركيب پنج نفره‌اي در آن شركت داشت، به دليل حضور برخي از چهره‌هاي مطرح و صاحب نام كشتي دنيا، خالي از حواشي و اتفاقات مختلفي نبود.


* مسابقات در سالن مركزي مجموعه المپيك اسپالا برگزار شد. اين سالن اختصاص به ورزش‌هاي دو ميداني و دوچرخه سواري داشت كه در يكروز با پهن شدن سه تشك براي اين مسابقات آماده شد.


* كليه امكانات براي پذيرايي از كشتي گيران و ميهمانان فراهم شده بود و تمامي كشتي گيران و همراهان در مجموعه المپيك در منطقه جنگلي اسپالا مستقر شده بودند . ضمن آنكه در سالن مسابقات نيز امكانات لازم براي تمامي دست اندركاران فراهم بود و با پهن شدن سه تشك فضاي مناسبي براي تمرين كشتي گيران نيز ايجاد شده و مسابقات با نظم خاصي برگزار مي‌شد.


* آمريكايي‌ها بلافاصله پس از حضور در جام حبيبي و موحد با چند كشتي گير خود حاضر در اين رقابت‌ها به اسپالا آمده بودند كه اسكوبدو و پالسون كشتي گيران اوزان ‪ ۵۵‬و ‪ ۷۴‬كيلوگرم اين كشور در جام حبيبي و موحد هم به ميدان رفته بودند در اين رقابت‌ها صاحب مدال‌هاي طلا و نقره شدند.


* در هنگام مراسم توزيع مدال ،نفرات اول به همراه مربيان خود به روي سكو مي رفتند و علاوه بر ‪ ۵۰۰‬يوريي كه به كشتي گيران اهدا شد اين مربيان نيز جوايزي دريافت مي‌كردند .البته به نفرات دوم و سوم هر وزن يك ساعت هديه داده شد.


* مراسم افتتاحيه اين رقابت‌ها عصر روز شنبه به صورت بسيار ساده با رژه تيم‌هاي حاضر برگزار و در ادامه از برخي از حاميان برگزاري اين رقابت ها تقدير شد، ضمن اينكه مراسم اهداي مدال‌ها نيز بسيار ساده و تنها با حضور يك مسئول برگزار شد.


* تيموراز تگي يف و دولت شابانباي كشتي گيران قزاق كه در مسابقه فينال وزن ‪ ۹۶‬كيلوگرم با هم درگير شده بودند روز بعد مسابقات با هم آشتي كرده و مدام مشغول صحبت بودند.


* كشتي گيران تيم ايران در پايان رقابت‌ها با يك دستگاه ميني بوس به همراه تيم‌هاي تاجيكستان و آمريكا راهي ورشو شدند و پس از يك شب اقامت ظهر روز دوشنبه ورشو را به مقصد تهران ترك كردند تا راهي اردوي تيم ملي شوند. اين تورنمنت سومين و آخرين ميدان تداركاتي كشتي گيران آزاد پيش از حضور در رقابت‌هاي جهاني بود.


* دوربين‌هاي تلويزيوني لهستان اين رقابت‌ها را فيلمبرداري كردند و اين مسابقات با كمك چند حامي مالي از سايت فدراسيون كشتي اين كشور و يك شبكه تلويزيوني اينترنتي لهستان به صورت زنده پخش مي‌شد.


* عكس‌هاي مهدي تقوي دارنده مدال طلاي بزرگسالان و جوانان جهان بر روي فنجان‌هاي تبليغاتي مسابقات نقش بسته بود.


* تماشاگران كمي كه اغلب كودكان و ورزشكاران حاضر در اين مجموعه بودند، رقابت‌ها را تماشا مي‌كردند البته اين تماشاچيان تمرين كشتي هم انجام مي دادند.


* واديم تاسايف قهرمان وزن ‪ ۱۲۰‬كيلوگرم اوكراين كه سابقه حضور در ليگ ايران را هم دارد با برخي از كشتي گيران و مربيان تيم ايران به خوش و بش پرداخت. او نمايش خوبي در اين رقابت‌ها داشت.


* ميربابا هاشمي داور درجه ‪ ۳‬بين‌المللي كشتي ايران از شهرستان مراغه در اين رقابت‌ها چندين ديدار را به عنوان قاضي و داور تشك ‪ B‬زير نظر داشت.


* مسابقات به ندرت به پروتست كشيده مي‌شد كه هر بار نيز كه با اشتباهاتي همراه بود، نماينده گرجستاني فيلا در بيشتر موارد حق را به داوران مي‌داد
* اين مسابقات براي قزاق‌ها و اوكرايني‌ها در چندين وزن مسابقه انتخابي بود و آن‌ها با چندين كشتي گير در اين رقابت‌ها حاضر شده بودند، البته قزاق‌ها تعداد زيادي مربي نيز به همراه خود داشتند.


* يوموتو خبرنگار ژاپني حاضر در اين رقابت‌ها با تمجيد از كشتي ايران از حميد سوريان به عنوان يك نابغه در دنياي كشتي فرنگي ياد كرد و بعد از پرس و جو در مورد شرايط وزني او ابراز اميدواري كرد سوريان بتواند در المپيك ‪ ۲۰۱۲‬لندن ناكامي المپيك ‪ ۲۰۰۸‬پكن را جبران كند.

تاریخ: 1389/5/19
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: