برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

داستان سرایی هایی که فقط از مایلی کهن بر می آید :چرا تاجر بیچاره ما(دایی) را اذیت می کنید؟! / ازتهديدهاي دايي نمي‌ترسم /دایی فقط به اندازه پول پفک نمکی نوه هایم من را بخشیده است!/شاید براي بعضي‌ها دايي باشيد اما براي من ... نيستيد

داستان سرایی هایی که فقط از مایلی کهن بر می آید...

جدال لفظي محمد مايلي كهن و علي دايي دو روز پيش از ديدار پرسپوليس و سايپا آغاز شد. جدالي كه همچنان ادامه دارد و هر يك از دو طرف اين مجادله سعي مي‌كنند با حرف‌هاي خود حقانيت‌شان را ثابت كنند.

 مايلي كهن دايي را متهم مي‌كند و از آن طرف هم دايي با حرف‌هايش مايلي كهن را نشانه مي‌رود.

مايلي كهن در تازه‌ترين اظهاراتش ابراز اميدواري مي‌كند با آغاز ماه رمضان افراد متكبر از اسب خود بزرگ‌بيني پياده شوند. او مي‌گويد از شكايت احتمالي علي دايي نمي‌ترسد و تا زماني كه جان در بدنش دارد انتقادهايش را مطرح مي‌كند.

مايلي كهن درباره صحبت‌هاي جديد علي دايي گفت: دايي ابتدا مي‌گويد كه وقت اضافي ندارد كه به حرف‌هاي من گوش كند. مي‌گويد يك گوشش در است و يك گوشش دروازه و بعد هم با عصبانيت تمام حرف‌هاي من را پاسخ مي‌دهد. او مي‌گويد خودش از تيم ملي رفته و مايلي كهن را از تيم ملي بيرون انداخته‌اند. او مدعي است پس از رفتنش از تيم ملي به خاطر بازي‌هاي درخشاني كه تيم ملي دررقابتهاي انتخابي جام جهاني 2010 و به ويژه ديدار برابر امارات كه با درخشش مهدي رحمتي يك بر يك به پايان رسيد و رحمتي توانست پس از منصور رشيدي لقب شجاع ملي را بدست بياورد از تيمهاي بزرگي پيشنهاد داشته است. حتي شنيده‌ام كه او از تيمهاي بزرگ دنيا مانند بايرن مونيخ، بارسلونا و رئال مادريد هم پيشنهاد داشته است.

وي ادامه داد: مي‌دانيد كه آن زمان رئال مادريد به دنبال انتخاب سرمربي بود و حتي مذاكرات مدير برنامه‌هاي دايي با رئال مادريد هم به خوبي و خوشي انجام شد. حتي باشگاه رئال مادريد پذيرفت كه از البسه ناب كمپاني ايشان براي تيمهايش استفاده كند، اما يك مشكل وجود داشت آن هم اين بود كه ايشان مدرك مربيگري نداشت و به همين خاطر قرارداد بسته نشد. از يك طرف بازيكنان بزرگي مانند كاسياس و كاكا و گوتي خوشحال بودند كه قرار است يك مربي بزرگ دنيا روي نيمكت تيمشان بنشيند و از آن طرف هم ماست‌ها را كيسه كرده بودند كه نمي‌توانند براي او شاخ و شانه بكشند ولي به هر حال به خاطر اين كه در كشورهاي پيشرفته قانون براي همه يكسان است و كسي با رابطه و زور نمي‌تواند بر كرسي مربيگري بنشيند او به رئال مادريد نرفت.

مايلي كهن درباره اين اظهارنظر دايي كه گفته بود او (مايلي كهن) براي رسيدن به هر پستي نزد بالاترين مسوول كشور هم مي‌رود، گفت: دايي گفته كه خودش از تيم ملي كنار رفته است و اين بايد مورد توجه مسوولان فدراسيون باشد. اگر او مدعي است كه خودش كنار رفته پس چطور از فدراسيون مي‌خواهد كه مبلغ دو سال ديگر قراردادش را پرداخت كنند. مي‌دانيد كه ما در زمان مربيگري دايي با چه تيمهاي پرقدرتي بازي كرديم. ابرقدرت فوتبال منطقه امارات است و ما با اين تيم بازي مي‌كرديم. جالب اينجاست كه دايي رقابت‌هاي مقدماتي جام 98 را با رقابتهاي انتخابي 2010 مقايسه كرده است. واقعا كبر و خودخواهي تا چقدر؟!

اين مربي فوتبال گفت: از روز روشن است كه پس از جام جهاني 98 چند ستاره از فوتبال ايران به فوتبال دنيا معرفي شده‌اند و باز هم اظهرمن الشمس است كه پس از رقابتهاي انتخابي جام جهاني چطور اكثر قريب به اتفاق بازيكنان ايراني شاغل در اروپا از اين كشورها ديپورت شدند و باز هم به خاطر همين بازيهاي درخشان تيم ملي بود كه حتي بازيكنان ايراني از فوتبال امارات ديپورت شدند. آيا نبايد به خاطر اين همه سرمايه‌سوزي به ايشان پاداش داد؟ وقتي فوتبال برزيل سالانه چند ميليارد دلار از صدور بازيكنان و مربيان درآمد زايي مي‌كند آيا نبايد به خاطر اين همه سرمايه‌سوزي كه در تيم ملي ايشان انجام گرفته به او پاداش داد؟ بي‌انصاف‌ها به او پاداش نمي‌دهيد حداقل بقيه پولش را به او بدهيد. مسوولان آيا نمي‌دانيد كه در دنيا سونامي اقتصادي به راه افتاده و طبعا اين سونامي برروي تاجر ما هم تاثير گذاشته است؟ بدتر از اين شما اين قدر بي‌معرفت هستيد كه مدتي است از جنس‌هاي ناب ايشان استفاده نمي‌كنيد و آمده‌ايد با يك شركت قرارداد بسته‌ايد كه اجناس بونجولش را به تيم ملي مي‌دهد و تازه پولي هم مي‌دهد!

به راستي آيا اين رسم حمايت از يك اسطوره است. اسطوره‌اي كه بايد هم اكنون در تيم ملي بازي مي‌كرد و هنوز هم همه مي‌دانيم كه به طور رسمي از بازيهاي تيم ملي كنار نرفته و از آنجا هم كنار گذاشته شده است. چرا ما در كشورمان فقط به دنبال كشتن اسطوره‌ها هستيم.

مايلي كهن ادامه داد: سري به آلمان بزنيد. هر مكان ورزشي و غيرورزشي كه برويد همه چيز به نام يك بازيكن است. خيابان بكن بائر، پارك بكن بائر، تئاتر و سينماي بكن بائر. مجسمه‌هاي متعددي از بكن بائر در سطح كشور آلمان مي‌بينيم. اصلا همين استاديوم آليانس هم به نام بكن بائر است و گزارشگران ما نمي‌دانند كه استاديوم آليانس اشتباه است و اين استاديوم به نام بكن بائر است. در اينترنت هم اشتباه اعلام كردند. تازه فرانس بكن بائر براي تخفيف مالياتي خود نياز ندارد پيش هر كس و ناكسي برود. چرا كه اسمش بكن بائر است. نه تنها از او ماليات نمي‌گيرند بلكه درصدي از ماليات مردم را به حساب او مي‌ريزند. حالا شما براي اسطوره ما چه كرده‌ايد؟ تنها يك استاديوم را به نامش كرده‌ايد كه به قولي مي‌خواستيد اين كار را هم نكنيد. تازه اين اسطوره ما براي گرفتن تخفيف مالياتي كه آن هم به خاطر وضعيت بد اقتصادي‌ ايشان است، عوض اين كه تمام فكر و ذكرش متمركز به باشگاه بزرگ پرسپوليس باشد و حريفان را آناليز كند بايد به اداره ماليات، شهرداري، گمرك و خيلي جاهاي ديگر برود تا بتواند از تخفيف‌هاي مالياتي برخوردار شود. تازه شنيده‌ام روي نيمكت مسابقه هم كه مي‌نشيند بعضا بايد با موبايل كارهاي اقتصادي‌اش را رديف كند. آيا اين ظلم نيست؟


وي در پاسخ به اين سوال كه دايي تاكيد كرده در صورت ادامه صحبت‌هاي شما عليه‌تان شكايت خواهد كرد، گفت: سن دايي هنوز زياد نشده اما حافظه‌اش ضعيف شده است. وقتي دايي از من شكايت كرد آن قاضي معروف من را 300 هزار تومان جريمه كرد و همچنين من يكسال ممنوع المصاحبه شدم. بارها از طريق تربيت بدني از من خواسته شد كه اين 300 هزار تومان را بپردازم اما من گفتم اين پول را نمي‌دهم و گفتم مي‌خواهم به زندان بروم تا آدم شوم. اما با وجود ميلي باطني‌ام سازمان تربيت بدني اين 300 هزار تومان را از حقوقم كم كرد و ديديد كه من در آن مدت بارها مصاحبه كردم. مايلي كهن شناخته شده است و از اين تهديدها نمي‌ترسد. اگر هم او مي‌گويد به خاطر تيم ملي از شكايتش صرفنظر كرده باز هم بايد تاكيد كنم كه حافظه او ضعيف شده و من هيچ وقت به گذشت او نياز نداشتم. بعضي‌ها آدم قاتل را مي‌بخشند اما يك بار هم اين مسئله را نمي‌گويند. اما حالا او به خاطر 300 هزار تومان كه پول پفك نمكي نوه‌هايم هم نمي‌شود مي‌گويد كه من را بخشيده است.

مايلي كهن در ادامه در پاسخ به اين سوال كه آيا مي‌توان پاياني براي جدال لفظي شما و علي دايي متصور بود، گفت: من بگومگوي شخصي با ايشان نداشتم. آيا شما ديديد در زماني كه او به ناحق سرمربي پرسپوليس شد من حتي يك بار هم درباره او صحبت كنم. من تنها هفته گذشته و به خاطر اينكه آن مسايل دغدغه ملي‌ام بود صحبت‌هايي را مطرح كردم. من دغدغه ملي‌ام را با هيچ چيز عوض نمي‌كنم. بايد بگويم در اين مسئله هم پايم را پس نمي‌گذارم و هميشه انتقادهايم را مطرح مي‌كنم.

مايلي كهن ادامه داد: اگر باز اين داستان از طرف مقابل ادامه پيدا كند و بگويد كه وقت اضافه ندارد كه به اين حرف‌ها گوش كند و دوباره پاسخ بدهد من هم مستدل‌تر پاسخ‌هايي را خواهم داد كه تا به حال ندادم. مي‌خواهم بگويم ممكن است شما براي بعضي‌ها دايي باشيد اما براي من ... نيستيد و پيرامون اين اما بعدا صحبت مي‌كنم.
تاریخ: 1389/5/19
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: