برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

داستان مردی که به خاطر لبخند روی لبان هواداران قید یک میلیارد تومان را زد!

کاوه چلمبری / خبرگزاری پارس فوتبال

پژمان نوری : با بازیکنان جوان و پر انگیزه ای که داریم می توانیم سال خوبی داشته باشیم، اگر همه دست به دست هم بدهیم
متاسفانه وقتی یک داور برای اولین بار می خواهد در لیگ برتر قضاوت کند بیشتر در انزلی او را می گذارند ! / می توانم پیش بینی کنم در جدول تک رقمی بشویم و حتی به بالای جدول فکر کنیم 
شاه ماهی فوتبال شمال در لیگ برتر دهم به عهدش با هواداران ملوان وفادار ماند تا خواب خیلی از روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان بر آشفته شود . هنگامی که پژمان در میان شادی مردم انزلی به تمرین ملوان آمد تیتر زدند : « بازگشت خونین پژمان نوری به ملوان! » در فوتبال به اسم حرفه ای شده ی ایران که یک مربی در لیگ یک در فصل گذشته با جابه جا کردن بازیکنان مورد نظرش یک میلیارد به جیب می زند !بعضی از بازیکنانش برای کم کردن وزن به صورت وحشتناک شیشه مصرف می کنند !! و سرمربی تیم ملی برای اثبات اینکه در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی یوده ، مجبور می شود بلیط های بازیها و عکسهایی را که گرفته در یک برنامه ی تلویزیونی با نمای کلوز آپ نشان دهد باور فوتبال دلی و اینکه قید رقم های نزدیک به یک میلیارد تومان را بزنی تا لبخند به چهره های غمزده ی همشهریانت بیاوری خیلی سخت است . اما اینجا انزلی است و فوتبال در رگان مردمانش جاری هست . ملوان غرور مردم انزلی است ، آنها منتظرند یعنی خیلی سالهاست که منتظرند قویشان بیدار شود تا اوج فوتبال آسیا پرواز کند و حق شان را بگیرد . آنها دیگر نمی خواهند تنها برای نیفتادن بجنگد و تنها عکس های گذشته ی پر افتخار را ببینند . سکوهای سیمانی و باستانی ورزشگاه انزلی که انگار قرار نیست تا یک قرن دیگر هم سر و گوشی روی آن کشیده شود بی عدالتی را در فوتبال ایران فریاد می زنند . آخر در دل کویر ، در دل کوهستان ورزشگاههای مجهزی ساخته می شود که حتی در دسته ی سوم هم نماینده ای ندارند و بدون استفاده مانده اند !! اما شهر انزلی با این همه پتانسیل بالقوه برای آقایان یک جزیره ی فراموش شده است ... قوی زیبای انزلی در رویایی با تیم متمول مس کرمان که صاحب دومین کارخانه ی بزرگ مس دنیا است توانست اولین 3 امتیاز با ارزش خود را به دست آورد . با کاپیتان و زننده ی گل پیروزی بخش ملوان لحظاتی قبل از رفتن به تهران برای پیوستن به اردوی تیم ملی به گفت و گو نشستیم :
کاپیتان خسته نباشی . بازی با مس  کرمان چطور بود ؟
ممنون . نیمه ی اول بازی زیاد خوبی نبود ، مسی ها انگیزه ی بیشتری داشتند و توانستند تسلط بیشتری بر بازی پیدا کنند ولی در نیمه ی دوم عکس این حالت بود . بچه ها با تمام وجود بازی کردند گل خیلی بدی خوردیم که بازی به تساوی کشید . در دقایق آخر توانستیم گل بزنیم و اولین سه امتیاز و اولین برد داخل خانه را به دست بیاوریم . این برد باعث می شود روند رو به رشد خود را پیدا کنیم .
هر داوری که برای اولین بار در لیگ برتر سوت بزند در انزلی دست به سوت می شود !
داور جوانی بود . فکر می کنم برای اولین بار بود در لیگ برتر داوری میکرد من تا به حال او را ندیده بودم . مشخص است وقتی داور می خواهد برای اولین بار قضاوت کند دچار مشکلاتی می شود بازی با خوشی برای ما تمام شد . متاسفانه وقتی یک داور برای اولین بار می خواهد در لیگ برتر قضاوت کند بیشتر در انزلی او را می گذارند !
در سه بازی اول 2 پنالتی صد در صد به سود ملوان گرفته نشده .
در لیگ نهم 14 پنالتی را به نفع ما نگرفتند . امسال هم دو یا سه پنالتی را در سه بازی نگرفته اند ، فکر کنم تا آخر فصل یک رکورد جدید را در جهان بشکنیم !
با توجه به اینکه ملوان در میان 18 تیم لیگ برتری با کمترین بودجه بسته شده با این وضعیت داوری توان رقابت با سایر تیمها را از دست می دهد .
در سه بازی که در لیگ نهم و دهم با سپاهان انجام داده ایم چهار پنالتی را برای ملوان نگرفته اند . به نظر من نمی شود این گونه رقابت کرد ما با بودجه ی پایینی بسته شده ایم خیلی کم برای تیم خرج کرده ایم تیمهای دیگر همه با هزینه های بالا بسته شده اند . اگر قرار است داوری هم به نفع و سمت آنها باشد دیگر برای ملوان کار خیلی مشکل می شود . اما به امید خدا داوریها مقداری بهتر بشود تا ما که از نظر همه چیز نسبت به سایر تیمها ضعیف تریم بتوانیم توان رقابت داشته باشیم .
خطای پیروز قربانی روی محسن مسلمان پنالتی بود ؟
باید کارشناسان نظر بدهند . این همه فوتبال انجام داده ام متوجه می شوم چه چیز خطا هست و چه چیز خطا نیست . صد در صد خطا بود  اگر داخل محوطه بود که مطمئنا پنالتی بود .
چه رتبه ای را برای ملوان در لیگ دهم پیش بینی می کنی ؟
تیم جوانی داریم ولی خیلی با انگیزه .ماشالله همه ی بچه ها حرف گوش کن هستند که حرف مربیان را در زمین گوش می دهند . با تیمی که داریم با انگیزه ای که بچه ها دارند می توانم پیش بینی کنم در جدول تک رقمی بشویم و حتی به بالای جدول فکر کنیم .
هواداران عاشق ملوان می توانند امیدوار باشند قوی سپید کاسپین سال خوبی داشته باشد ؟
با توجه به وضع مالی ملوان که همه می دانند چه شکلی است به نظر من امسال خوب یارگیری کردیم . با بازیکنان جوان و سربازی که گرفتیم می توانیم سال خوبی داشته باشیم اگر همه دست به دست هم بدهیم چه مسئولان استان گیلان ، چه خود بچه های تیم و بقیه ی عوامل پشتیبانی که بستر را فراهم کنند برای ملوان تا امسال بتواند دور از حاشیه نتیجه ی مطلوب و مورد انتظار هواداران را کسب کند .

تاریخ: 1389/5/19
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: