برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

هاشمی در گفتگو با مهر:عملکرد تیراندازان در آلمان رضایت بخش بود/ به کسب مدال در گوانگجو امیدواریم

رئیس فدراسیون تیراندازی عملکرد ملی پوشان در پنجاهمین دوره رقابتهای قهرمانی جهان و انتخابی المپیک را رضایت بخش توصیف کرد.

سیدمهدی هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب گفت: نتایج ملی پوشان در آلمان خوب بود اما باید بعد از پایان رقابتها همراه با مربیان و کادر فنی تمامی نتایج را بررسی و با تحلیل ریز به ریز آن برنامه های آینده تیراندازان را ترسیم کنیم.

وی افزود: در مجموع ما از نتایج تیراندازان در رقابتهای آلمان رضایت داشتیم. رکورد تیراندازان در اردوها و مسابقات نه تنها تثبیت شد بلکه ارتقاء هم داشت و از همه مهمتر موفق شدیم به یک سهمیه المپیک لندن هم دست یابیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی خاطرنشان کرد: ما به هیچ عنوان کسب سهمیه المپیک را پیش بینی نمی کردیم اما برای بدست آوردن آن تلاش خود را انجام دادیم و خوشبختانه موفق به کسب این مهم توسط مهلقا جام بزرگ تیرانداز جوان کشورمان شدیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا جام بزرگ مصدوم است و می تواند به بازیهای آسیایی گوانگجو برود یا نه گفت: این مشکلات در حاشیه تمرینات فشرده و سنگین و مسابقات مهم طبیعی است و به مرور برطرف می شود. این تیرانداز مشکلی برای حضور در بازیهای آسیایی گوانگجو ندارد و مطمئنا تلاش می شود تا وی به این رقابتها برسد.

هاشمی ادامه داد: ما در سه دوره پیش بازیهای آسیای گوانگجو در یک رشته صاحب عنوان سوم شدیم اما این مدال برنز در شرایطی برای ما بدست آمده است که تیرانداز ما در مصاف با دو ورزشکار و با اختلاف زیاد نسبت به نفر دوم در مکان سوم آسیا ایستاده است. مطمئنا این مدال ملاک ارزیابی و موفقیت محسوب نمی شود.

وی با بیان اینکه نتایج مثبت تیراندازان در آلمان ما را به کسب مدال در گوانگجو امیدوار کرده است، گفت: در مجموع در بخش تیراندازی به اهداف ثابت شرایط ما به لحاظ داشتن امکانات و توسعه سالنها در شهرها بهتر از تیراندازان پروازی است. امیدوارم ظرف یک سال آینده با بهبود امکانات و اماکن و شروع طرح های استعدادیابی شاهد یک جهش خوب در این بخش باشیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی در پایان با مثبت ارزیابی کردن عملکرد کادر فنی و مربیان تیم های تیراندازی در رقابتهای آلمان گفت: "لازلو" مربی تیم تفنگ ایران فردی توانمند و مربی قابلی است که موفق شده در همین مدت کوتاه تیم را متحول کند و شاگردانش به یک سهمیه المپیک نیز دست یابند. در مورد مربی تیم تپانچه هم ارزیابی نهایی برای ادامه همکاری منوط به نتایج بازیهای آسیایی گوانگجو است.

پنجاهمین دوره مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان و انتخابی المپیک با حضور بیش از دو هزار ورزشکار از 103 کشور جهان تا بیستم مردادماه در مونیخ آلمان برگزار می شود. مهلقا جام بزرگ نماینده شایسته کشورمان در این رقابتها اولین سهمیه تیراندازی ایران را در رقابتهای المپیک از آن خود کرده است.


تاریخ: 1389/5/20
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: