برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

ووووزلا غيرقانوني در داخل ايران!

به گزارش منابع رسانه‌اي محلي كردستان عراق، شيپور ويژه جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي كه به اندازه حوادث جام جهاني خود خبرساز بود، در كشورهاي منطقه شمالي خاورميانه به صورت قاچاق وارد بازار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين گزارش حاكي است كه پس از حضور شيپورهاي ووووزلا در شهرهاي تركيه از طريق كردستان عراق و از مرزهاي شهرهاي مريوان و مناطق شمالي نوار مرزي با كردستان عراق اين شيپور پر سروصدا به داخل ايران نيز قاچاق شده است.

قاچاق وسايل خانگي، صوتي و تصويري و برخي كالاهاي غير مجاز پيش‌تر از اين مرز خبرساز شده بود اما ورود اين شيپور پرسروصدا به صورت غير قانوني به كشور خبري است كه امروز توسط منابع رسانه‌اي كردستان عراق بويژه اربيل و سليمانيه نيز تاييد شد.

ووووزلا كه مدتي پيش از طريق كردستان عراق در شهرهاي تكريت، بغداد و شهرهاي كركوك و موصل نيز به فروش رفته است هم‌اكنون در دوبي نيز براي خود پايگاه فروش پيدا كرده است.

تعدادي از ايرانيان تماشاگر بازي‌هاي جام جهاني نيز كه به آفريقاي جنوبي سفر كرده بودند، از اين شيپور و كلاه‌هاي مخصوص جام جهاني با خود به كشور آورده‌اند.

يادآور مي‌شود هفته گذشته و در پايان بازي‌هاي جام جهاني، شايعه‌اي در گمركات جنوبي كشور پيچيد كه يك تاجر ايراني 400 هزار عدد ووووزلا وارد كشور كرده است و قصد آن دارد تا در هنگام برگزاري مسابقه‌هاي ليگ برتر آن‌ها را به فروش برساند.

ووووزلا كه ساخت چين است، عمدتا در كارخانجات اسباب‌بازي بندر شانگهاي توليد مي‌شود و گفته مي‌شود بيش از 15 ميليون عدد از ان تاكنون در چين ساخته شده است. بيش از يك ميليون و 700 هزار ووووزلا تاكنون در چين به فروش رفته است و بيش از 4 ميليون ووووزلا نيز به آفريقاي جنوبي و ساير كشورهاي آفريقايي صادر شده است. با اينكه نمي‌شود به آمارهاي داده شده اطمينان لازم را داشت اما بايد گفت اگرچه جام جهاني آفريقاي جنوبي پايان يافته است اما ووووزلا با صداهاي گوشخراشش همچنان خبرساز هستند.

الجزيره اسپورت در گزارشي اعلام كرد برزيلي‌ها كه خود بسيار سروصدا را در ورزشگاه‌ها دوست دارند، پس از اعلام اينكه اين ساز باعث شكست آن‌ها در برابر هلند شد، آن را تحريم كرده‌اند.

يادآور مي‌شود فيليپه ملو بازيكن تيم ملي برزيل كه دروازه تيم خود را به اشتباه گشود و باعث شكست تيم ملي كشورش شد، پيشتر گفته بود سروصداي ووووزلا باعث از بين رفتن تمركز من و هم‌بازيانم در جام جهاني شد.

انتهاي پيام

كد خبر: 8904-13959
تاریخ: 1389/4/27
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: