شنبه 22 مرداد 1401
Sat, Aug 13, 2022
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | خالد قدومی در اختتامیه نشست تخصصی«صهیونیسم شناسی»: مسئله فلسطین انسان دوستانه است نه یک بنگاه خیریه/ 65درصد در اروپا اسرائیل را تهدیدی برای ...
خالد قدومی در اختتامیه نشست تخصصی«صهیونیسم شناسی»: مسئله فلسطین انسان دوستانه است نه یک بنگاه خیریه/ 65درصد در اروپا اسرائیل را تهدیدی برای ...
موضوع: فوتبال

نماینده جنبش حماس اعلام کرد: بر اساس آمار ها که پارسال در اروپا بدست آمد، 65 درصد مردم این قاره که نه عرب هستند،نه مسلمان و نه فلسطینی، رژیم صهیونیستی را تهدیدی بالقوه برای امنیت جهان می دانند.

به گزارش خبرگزاری فارس، خالد قدومی نماینده جنبش حماس در مراسم اختتامیه نشست تخصصی«صهیونیسم شناسی» عنوان کرد: طبق آماری که سال گذشته در اروپا به دست آمد 65 درصد مردم اروپا که نه عرب هستند نه مسلمان و نه فلسطینی، رژیم صهیونیستی را یک تهدید بالقوه برای امنیت جهان می دانستند.

مراسم اختتامیه «صهیونیسم شناسی» 3 دی ماه در مجتمع فرهنگی 13 آبان برگزار شد. در این مراسم خالد قدومی نماینده جنبش حماس و حسین شیخ الاسلام مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در تببین آرمان های فلسطین و مقابله با رژیم صهیونیستی به سخنرانی پرداختند و در پایان به پرسش های متعدد حضار پاسخ دادند.

ایستادگی در مقابل ظلم وظیفه هر انسانی است

در ابتدای این مراسم خالد قدومی نماینده جنبش حماس در تهران، از رژیم صهیونیستی و رد پای آن در جای جای جهان گفت. وی بیان کرد ما به عنوان یک انسان وظیفه داریم در مقابل ظلم ایستاده و سکوت نکنیم. خالد قدومی در ادامه به این موضوع اشاره کرد که ما به عنوان ملت فلسطین هیچ گاه فرصت آن را پیدا نکردیم که سرنوشتمان را خودمان رقم بزنیم. وی مسئله موجود را اتحاد کشورهای اسلامی و عربی اعلام کرد که آنها باید مواضع خود را مشخص کرده و در قالب مطالباتشان به سازمان ملل مطرح کنند.

خالد قدومی برای حضار خاطراتی تلخ از کشته شدن فلسطینی ها به دست رژیم صهیونیستی، تعریف کرد. حدید یک دانشجوی 23 ساله رشته مهندسی بود که در مسیر خود به مسجد القصی توسط سربازان صهیونیسمی محاصره شد و بعد او را به رگبار بستند. دانیال نمونه دیگری است. دانشجوی 22 ساله در حال عبور از یکی از این نقاط بازرسی بود که در آنجا یک افسر صهیونیسم از اون می خواهد در یک مسیر مشخص حرکت کند و وقتی او شروع به حرکت می کند توسط ده گلوله مورد اصابت قرار می گیرد.

پس چه دلیلی مهم تر از این رفتار وحشیانه و خیانت کارانه وجود دارد تا مردم را به سمت قیام و خیزش وادار کند. وی در ادامه بیان کرد: اینجاست که این سوال مطرح می شود که ما به عنوان قشر دانشجو چه وظیفه ای داریم و در مقابل این رژیم صهیونیستی چه کاری باید انجام دهیم؟! ما باید جنایت های او را بر جهانیان برملا کنیم. شاهد آن هستیم که با تمام سلاح هایی که در دست دارد باز اقدام به کشتار غیر نظامیان می کند. از طرفی دیگر ما باید شایعاتی که در فضای مجازی به وجود می آید را نیز خنثی کنیم. شایعاتی که گاه منجر به تفرقه میان گروه های اسلامی می شود و فتنه ای که میان طایفه ها صورت می گیرد، بر ماست که با آن مقابله کنیم. ما باید با ایجاد شبکه های ارتباط جمعی در فضای مجازی با این دست از شایعات مقابله کنیم.

مسئله فلسطین یک مسئله انسان دوستانه است نه یک بنگاه خیریه

خالد قدومی در ادامه افزود: اما مهم ترین مسئله ای که مطرح است این است که ما در نوع نگاهمان به مسئله فلسطین نیاز به یک بازنگری داریم. ما باید بداینم این مسئله یک مسئله انسان دوستانه است و یک مسئله بین حق و باطل و نه یک بنگاه خیریه. ما باید دقت داشته باشیم که این مسئله در حد ساختن یک مسجد، حفر یک چاه، تکلف یک مریض نیست. این آرمان فلسطین بر محور دو آرمان متکی است.

اولین مطلب که باید به آن اشاره شود هویت من است. بالاخره ما یک جمهوری اسلامی ایران داریم. پس این تابع امت اسلامی است. پس هویت اسلامی من بر من حکم می کند که از مسئله اسلامی دفاع کنم. پیوند من با این مسئله، مسئله مسجد القصی است، مسئله حق و باطل و ظالم و مظلوم که بخشی از آن مربوط می شود به اعتقاد ها و باورهای من.

65 درصد مردم اروپا، رژیم صهیونیستی را یک تهدید بالقوه برای امنیت جهان می دانند

یک عنصر دیگر است که عنصر عملیاتی است که به زندگی روزمره ما مربوط است. طبق آماری که سال گذشته در اروپا به دست آمد 65 درصد مردم اروپا که نه عرب هستند نه مسلمان و نه فلسطینی، رژیم صهیونیستی را یک تهدید بالقوه برای امنیت جهان می دانستند. این ها حقایقی است که ما با آن رو به رو هستیم. اندیشمندان عرصه سیاست آن را نیروی نرم، نفوذ فرهنگی، اجتماعی، تجسس و یا جاسوسی، فناوری اطلاعات می دانند. به هر حال پاره ای از این اقدامات خشونت آمیزی که در خود تهران انجام شد مانند بمب گذاری در انبار تسلیحاتی، ترور اندیشمندان هسته ای و... نشان از ردپای رژیم صهیونیستی دارد. این ها تحلیل نیست، نتایج تحقیقاتی است. در نتیجه وقتی که من ایرانی به حمایت از فلسطین و مقاومت آنها در قدس بر می خیزم در واقع از امنیت خودم دفاع کرده ام. چرا که فلسطینی ها در خط مقدم رویارویی و در خط مقدم جهان اسلام به شمار می آیند.

خالد قدمی در پایان سخنانش گفت: من در یک جمله خلاصه کنم معادله ای که بیان کننده مردم ماست این است: یا شهادت یا پیروزی.

در ادامه این مراسم حسین شیخ السلام مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به به آیه اول سوره اسرا، گفت: در این آیه مسجد الحرام را عزیز ترین نقطه جهان می داند ولی وقتی قرار می شود همان شب به معراج بروند از مسجد الحرام به مسجد القصی می آیند و از آنجا به معراج می روند. یعنی این مسجد خاصیتی دارد که مسجد الحرام ندارد و آیه هم تاکید می کند که نه تنها این مسجد مبارک است که حول آن هم مبارک است که برای حول آن تفسیرهای متفاوتی وجود دارد اما خب درحول آن قسمتی از فلسطین وجود دارد.

چیزی که به عنوان انتقاضه مطرح شد نتیجه انقلاب ما و فرمایشات امام(ره) است

شیخ الاسلام در ادامه از دلایل حمایت از فلسطین گفت و عنوان کرد: دلایل زیادی وجود دارد که ما باید از مردم فلسطین دفاع کنیم. مظلوم هستند. ما در همه قران آیاتی داریم مبنی بر اینکه باید پشتیبان مظلوم باشیم حتی در قانون اساسی ما این موضوع به صراحت بیان شده است. آیه مشخصی است که به ما می گوید باید پیشتیبان کسانی باشیم که از خانه هایشان اخراج شده اند و این سنبل دینی مشخص ترین و بارز ترین سنبل تجاوز و جنایت است. چیزی که به عنوان انتقاضه مطرح شد نتیجه انقلاب ما و فرمایشات امام(ره) است. روش حضرت امام(ره) برای انقلاب با روش های دیگر فرق داشت. ایشان معتقد بودند که مردم را به صحنه بیاورند. وقتی مردم به صورت میلیونی به روی صحنه می آیند دیگر توپ و تانک اثر ندارد.

 وی در ادامه افزود: امام(ره) روز قدس را در اولین ماه مبارک رمضان بعد از پیروزی انقلاب برای آزادی فلسطین به همین روش اعلام کردند. در تسخیر لانه جاسوسی و در جنگ تحمیلی  هم همین روش دنبال شد. تا سال 66 متوجه فعالیت های امام نشدند. آن زمان دیگر طاقت نیاوردند و آن کشتار را راه انداختند تا این روشی را که حضرت امام(ره) در دیگر کشورهای اسلامی رواج می دهد را متوقف کنند.

انتفاضه رسم انقلاب فلسطینی

شیخ الاسلام در ادامه صحبت هایش با اشاره به مسئله انتفاضه عنوان کرد: پس انتفاضه رسم انقلاب فلسطینی شده است. سنگ در مقابل تانک. بعد از آن خود آقا فرمودند که سنگ در دست فلسطینی در برابر اسرائیلی تبدیل شد به موشک در ایران. فرامش نکنیم که اولین بار است که فلسطینی می تواند شرایط آتش بس به وجود بیاورد درست وقتی که یک موشک به کنار کاخ نتانیاهو اصابت می کند.

وی در آخر گفت: آن چیزی که فلسطین نیاز دارد در ارتباط با انقلاب ایران به دست خواهد آورد. این دستور مقام معظم رهبری است که ما موظف هستیم کرانه باختری را مسلح کنیم.

مراسم اختتامیه نشست تخصصی «صهیونیسم شناسی» عصرگاه 3 دی با اهدای گواهی پایان دوره به شرکت کنندگان در این دوره دو روزه و تقدیر از برگزیدگان آزمون نهایی به پایان رسید.

این مراسم به همت فرهنگسرای رازی و با مشارکت موسسه نور قدس جوان و با همکاری معاونت تربیت و آموزش بسیج دانشجویی استان تهران و بسیج شهرداری تهران برگزار شد.

انتهای پیام/و

http://fna.ir/J5HA1D var a2a_config = a2a_config || {}; a2a_config.linkname = document.title; a2a_config.linkurl = window.location.href.replace("newstext.php?nn=", "");
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
var i = 0; updatesentcomments(); function updatesentcomments() { setTimeout(function () { if (!(($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) && i < 100) { updatesentcomments();
منبع: خبرگزاری فارس
1394/10/4
برچسب ها:

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......