جمعه 21 مرداد 1401
Fri, Aug 12, 2022
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | معاون وزیر اقتصاد در گفت‌وگو با فارس خبر داد ایجاد خط اعتباری ۵ میلیارد دلاری از آلمان/ شل بدهی ۳ میلیارد دلاری خود را می‌پردازد
معاون وزیر اقتصاد در گفت‌وگو با فارس خبر داد ایجاد خط اعتباری ۵ میلیارد دلاری از آلمان/ شل بدهی ۳ میلیارد دلاری خود را می‌پردازد
موضوع: فوتبال

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به ایجاد خط اعتباری ۵ میلیارد دلاری از سوی موسسه هرمس آلمان، گفت: شرکت شل انگلیس بدهی ۳ میلیارد دلاری خود را به زودی می‌دهد.

محمد خزاعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره رفت و آمد هیات‌های تجاری خارجی به کشور اظهارداشت: اخیرا مذاکراتی میان مسئولان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی با مسئولان وزارت مالیه کشور روسیه انجام و مقرر شد یک بانک مطرح روسیه 2 میلیارد دلار خط اعتباری در اختیار ایران قرار دهد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: این خط اعتباری برای دو پروژه وزارت راه و نیرو بعد از نهایی شدن شرایط وام معرفی می‌شود.

* مذاکره برای تضمین خطوط اعتباری

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران با اشاره به توافق اولیه این سازمان با مؤسسه ضمانت دانمارک تصریح کرد: در این توافق مقرر شد این موسسه خطوط اعتباری ایران از مؤسسات مالی اروپایی را تضمین کند.

* رایزنی با موسسات تضمین اعتبار اروپایی

وی با اشاره به اقدامات کشور برای شرایط پساتحریم و جذب سرمایه خارجی عنوان کرد: در این راستا مذاکره و توافق با مؤسسات تضمین اعتبار مانند مؤسسه دانمارکی،‌ساچر ایتالیا، هرمس آلمان، یوکی‌ای‌اف انگلیس و امثال آن باید انجام شود تا بتوان منابع مالی از مؤسسات و بانک‌های بین‌المللی دریافت کرد.

خزاعی ادامه داد: این مؤسسات منابع مالی و خطوط اعتباری بانک‌های دنیا را پوشش ضمانتی می‌دهند، به طوری که خود آنها نسبت به فاینانس پروژه‌ها یا در قالب سرمایه‌گذاری وارد عمل می‌شوند.

* تسویه معوقات 500 میلیون دلاری به هرمس آلمان

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه طی یک ماه گذشته علاوه بر مؤسسه دانمارکی مذاکراتی از سوی وزارت اقتصاد و بانک مرکزی با مؤسسه هرمس آلمان صورت گرفته است، گفت:‌ آخرین مذاکره هفته گذشته در مورد دو موضوع تسویه معوقات ما به موسسه هرمس و ایجاد خطوط اعتباری و تضمین آن صورت گرفت.

خزاعی افزود: در گذشته برخی وام‌ها از طریق این موسسه ضمانت شده بود، اما به دلیل تحریم‌ بانک‌های ایرانی پرداخت اقساط سررسید شده به بدهی معوق تبدیل شد.

وی تأکید کرد: توافق شده بیش از 500 میلیون دلار حداکثر ظرف یکسال و یا به محض رفع مشکل موجود خطوط انتقال پول معوقات مذکور تسویه شود.

* ایجاد خط اعتباری بیش از 5 میلیارد دلاری از سوی هرمس

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران با اعلام این خبر که مسئولان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی برای تأمین مالی بالغ بر 5 میلیارد دلار با مؤسسه هرمس آلمان توافق کرده‌اند و قرار است این منابع طی 2 تا 3 سال آینده پرداخت شود.

* دستگاه‌های اجرایی طرح‌های خود را آماده کنند

به گفته خزاعی، برای استفاده از خطوط اعتباری توافق شده با هرمس آلمان یا خطوطی که در آینده پس از رفع تحریم‌ها انجام می‌شود، لازم است وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی که نیازمند منابع مالی برای اجرای پروژه‌های زیرساختی از قبیل حمل و نقل (هوایی، زمینی، دریایی)، انرژی، کشاورزی، مدیریت منابع آب و دیگر پروژه‌های مطالعه شده خود هستند، با در نظر گرفتن سهم منابع داخلی، نسبت به انجام مذاکرات فنی پروژه‌ها اقدام کنند.

وی یادآور شد:‌ در غیر این صورت خطوط اعتباری یا منابع توافق شده، بدون تقاضا و مشتری در بانک باقی خواهد ماند.

* اولویت با جذب سرمایه گذاری مستقیم است

معاون وزیر اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه ایران با هر شرایطی به دنبال جذب سرمایه خارجی نخواهد بود، بیان داشت:‌ به دنبال جذب سرمایه‌هایی هستیم که منجر به ایجاد و توسعه بازار رقابتی و صادراتی، توسعه زیرساخت‌ها، ورود تجهیزات و ماشین‌آلات فنی و انتقال دانش تخصصی شود.

وی ادامه داد: در تأمین منابع خارجی اولویت با سرمایه‌گذاری مستقیم است، زیرا بار تعهد بازپرداخت منابع، توسط کشور را کم کرده یا ندارد، اما برخی پروژه‌های زیرساختی بنا به دلایلی سرمایه‌گذار خارجی رغبتی برای حضور مستقیم ندارد، بنابراین به اجبار به سمت فاینانس خواهیم رفت.

*تامین منابع مالی برای تاسیس نیروگاه در استان فارس

خزاعی با اشاره به اینکه یک پروژه جدید در دست نهایی شدن توسط وزارت نیرو است، گفت: اعتبار این پروژه یک میلیارد دلار برای تأسیس نیروگاهی در استان فارس بوده و قرار است ضمانت‌های این اعتبار از سوی یکی از موسسات یک کشور اروپایی انجام شود.

* رایزنی برای افزایش اعتبار ایران در عرصه جهانی

این مقام مسئول یکی دیگر از نکات مورد تأکید و توجه در شرایط پساتحریم را فراهم ساختن زمینه ورود به بازارهای بین‌المللی دانست و افزود: رتبه اعتباری کشور در میان کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه OECD، در پایین‌ترین درجه خود یعنی رتبه 7 قرار دارد، لذا باید با موسسات اعتبارسنجی جهانی به منظور ارتقاء رتبه اعتباری کشور رایزنی کرد.

وی خاطر نشان کرد: ایران پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی جذاب و خوبی برای دیگر کشورها دارد و به دنبال آن هستیم، بعد از رفع تحریم‌ها و برقراری نقل و انتقال پول، رتبه اعتباری کشور با مذاکرات بهبود یابد. اکنون نیز طی دو ماه گذشته رایزنی با مؤسسات مطرح بین‌المللی برای سنجش رتبه اعتباری فراهم شده و در این رابطه دستگاه‌های متعددی در کشور مسئول خواهند بود و همکاری‌ جمعی باید صورت گیرد و در حال حاضر مذاکرات مقدماتی از سوی بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در حال انجام است.

* شل طلب 3 میلیارد دلاری را پس رفع تحریم می‌پردازد

خزاعی یکی دیگر از کارهای انجام شده را مذاکره با خزانه‌داری انگلیس دانست و گفت:‌ در این مذاکرات روی ایفای تعهدات دولت انگلیس نسبت به مطالبه نزدیک به 3 میلیارد دلار از شرکت نفتی «شل» بحث شد و بر اساس اظهار نظر طرف مقابل، خزانه‌داری انگلیس پذیرفت که به محض برداشته شدن تحریم و نقل و انتقال مالی شرکت مذکور بدهی خود را به ایران پرداخت کند.

خزاعی کل بدهی‌های معوقه ایران به مؤسسات مالی جهانی را کمتر از رقم مطالبه از شرکت شل انگلیس دانست و تصریح کرد: این موضوع نشان دهنده آن است که ایران علیرغم شدیدترین تحریم‌های مالی و مراودات جهانی از درجه اعتبار و اهمیت بالایی برخوردار بوده، به طوری که بدهی معوق حتی کمتر از طلب ایران از یک شرکت خارجی است.

انتهای پیام/ب

http://fna.ir/FHH4TB var a2a_config = a2a_config || {}; a2a_config.linkname = document.title; a2a_config.linkurl = window.location.href.replace("newstext.php?nn=", "");
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
var i = 0; updatesentcomments(); function updatesentcomments() { setTimeout(function () { if (!(($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) && i < 100) { updatesentcomments(); } else if (($('#commentfor
منبع: خبرگزاری فارس
1394/10/4
برچسب ها:

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......