شنبه 22 مرداد 1401
Sat, Aug 13, 2022
» فریبا : دانه ها استقلال را بیمه می‌کنند
» گوناگون
» جانباز گلبارنژاد در پارالمپیک به خط پایان رسید
» امامی فر: متاسفانه شاهد شادابی درپرسپولیس نیستیم
» در مرحله مقدماتی جام جهانی: تیم ملی فوتسال ازسد آذربایجان عبورمی کند؟
» پله: مسی نسبت به رونالدو بهتراست
» چمنیان: شکست دادن امارات اهمیت دارد
» انتقاد ازمهاجم سرخپوشان
» گوناگون
» آقای برانکو، چرا پرسپولیس دیگر تشنه نیست!
» جوادی : روزهای درخشانی درانتظارکشتی است
» گراسا: لیگ جهانی والیبال محل کسب تجربه نیست
» هاشمی: توزیع بودجه ورزش عادلانه نیست
» صائبی: نتیجه فوق‌العاده‌ای کسب کردیم
» حردانی به مدال برنزرسید
» فلفلی : برای طلا بازی خواهیم کرد
» جدال ایران با برزیل برای طلا
» تبریک روحانی به مدال آوران
» گوناگون
» رحمان ششمین طلای پارالمپیک را کسب کرد
» مسلمی: جویبار،سرشارازاستعدادهایی مثل یزدانی است
» ضرب هفتمین طلای پارالمپیک به نام زهرا
» دربی 83 برنده نداشت
» سفرین: یک فوتبال پاک خلق می‌کنم
» گودرزی: امیدواربه رونق کشتی هستم
» رحمانی: تنها به دنبال برد هستیم
» گوناگون
» حاج‌رضایی : دربی فراتراز یک بازی است
» بدون بلیت به آزادی نروید
» اصفهان، فاتح ورزش خواهران بسیج
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با ورزش | گفت‌وگوی فارس با رئیس پلیس راهور تهران علل جهش ناگهانی شمارشگر چراغ‌های راهنمایی/ غلط بودن استفاده از واژه دستکاری چراغ‌ها از سوی پلیس
گفت‌وگوی فارس با رئیس پلیس راهور تهران علل جهش ناگهانی شمارشگر چراغ‌های راهنمایی/ غلط بودن استفاده از واژه دستکاری چراغ‌ها از سوی پلیس
موضوع: فوتبال

رئیس پلیس راهور فاتب درباره غلط بودن استفاده از واژه دستکاری چراغ‌ها، عدم ورود افراد غیرمتخصص در حوزه‌های کارشناسی، جوابگو نبودن حالت خودکار چراغ‌ها در ساعات اوج ترافیک و علل جهش ناگهانی شمارشگر چراغ‌های راهنمایی و رانندگی سخن گفت.

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، هرگاه درباره شهرنشینی سخن به میان می‌آید نا‌خودآگاه شهروندان به یاد ترافیک و ساعت‌هایی می‌افتند که در آن اسیر بوده‌اند.

هر زمان هم که یاد ترافیک باشی به ناچار به یاد مأموران پلیسی هستی که در این شهر مسئولیت حل معضل ترافیک را برعهده داشته و نوک پیکان ساماندهی حمل و نقل هستند.

از این رو مصاحبه‌ای با سردار سیدتیمور حسینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ انجام داده‌ایم و در آن از همه زوایای ترافیک و مسئولیت پلیس سوالاتی پرسیدیم.

در متن زیر این مصاحبه را می‌خوانید:

واژه دستکاری‌ چراغ‌ها واژه غلطی است/افراد غیرمتخصص اظهارنظر نکنند

سردار سید تیمور حسینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در مورد اظهارات و تذکرات یکی از اعضای شورای شهر به پلیس راهور در خصوص دستکاری چراغ‌های راهنمایی و رانندگی اظهار داشت: این بحث از طرف یک فرد غیرمتخصص بیان شده و من توصیه می‌کنم که دوستان وارد حوزه‌هایی که در آن تخصص ندارند، نشوند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح کرد: اصلا بحث دستکاری چراغ‌ها نیست؛ دستکاری یعنی اینکه من کاری را بلد نیستم و با دستکاری کردن موجب خرابی آن شوم مثلاً بخواهیم خش خش یک رادیو را برطرف کنم اما با دستکاری کل صدا را نیز حذف کنم.

این مقام ارشد راهور فاتب به مقوله دستی کردن چراغ‌ها پرداخت و گفت: دستی کردن چراغ‌ها یعنی آنکه چراغ‌ها را از حالت اتومات خارج کرده و در اختیار پلیس قرار دهیم.

وی تاکید کرد: واژه دستکاری کردن، واژه غلطی است و از بیخ و بن این واژه غلط است؛ ما دستکاری نداریم؛ بلکه چراغ را از اتومات خارج کرده و در اختیار پلیس قرار می‌دهیم.

سردار حسینی تاکید کرد: بهتر است همه ما در مورد بکارگیری واژه‌ها احتیاط کنیم و واژه درست را بکار ببریم ضمن اینکه برادرانه توصیه می‌کنم که افرادی که در حوزه‌ای تخصص ندارند در آن حوزه‌ها ورود نکنند.

وی به ذکر مثالی در این خصوص پرداخت و گفت: اینکه من بیایم در حوزه پروفسور سمیعی دخالت کنم و در مورد مغز و اعصاب نظر بدهم یا در کار یک دانشمند هسته‌ای دخالت کرده و نظر ارائه دهم کار نادرستی است چرا که هر حوزه حریم خاص خود را دارد و باید متخصص آن حوزه در مورد مطالب حوزه صحبت کرده و اظهار نظر کند.

جوابگو نبودن حالت اتومات چراغ‌ها در ساعات اوج ترافیک

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به مدیریت چراغ‌های راهنمایی و رانندگی توسط پلیس اشاره و تصریح کرد: با توجه به شرایط خاصی که ما در معابر شهر تهران داریم در ساعات اوج ترافیک در برخی از تقاطع‌های حساس، سیستم هوشمند و حالت اتومات چراغ‌ها واقعاً جوابگو نیست.

سردار حسینی با بیان این مطلب که پلیس راهور به هیچ وجه علاقه‌مند به این مطلب نیست که چراغ‌ها را از حالت اتومات خارج کرده و در اختیار بگیرد تاکید کرد: بر اثر الزام و اجبار در ساعاتی خاص به ناچار این اتفاق می‌افتد چرا که برای ما یک شبکه مهم است نه یک تقاطع خاص.

این مقام ارشد راهور فاتب به ذکر مثالی پرداخت و تصریح کرد: در تقاطع حقانی- آفریقا ناچاریم اولویت را به شمال به جنوب بدهیم؛ لذا کسانی که در شرق به غرب حقانی در تردد‌اند از ما گله‌مند می‌شوند که پلیس 100 ثانیه زمان برای تردد شمال به جنوب می‌دهد اما برای ما فقط 20 ثانیه زمان قائل است و هنوز حرکت نکرده چراغ قرمز می‌شود.

سردار حسینی تاکید کرد: ما در این مورد نیز چاره‌ای نداریم جز اینکه اولویت را شمال به جنوب اعلام کنیم؛ با توجه به اینکه مسیر شمال به جنوب خیابان ولیعصر (عج) عملاً به واسطه BRT حذف شده و کل بار ترافیکی این مسیر به بزرگراه آفریقا تحمیل می‌شود.

وی به وضعیت ترافیکی قبل از حضور BRT در خیابان ولی‌عصر (عج) اشاره کرد و گفت: ما این مشکل را قبل از BRT خیابان ولیعصر (عج) نداشتیم؛ جهان کودک تقاطعی بود که در طول شبانه‌روز نیازی به دستی کردن چراغ راهنمایش نبود ولی شرایط فعلی باعث اعمال این کار می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: اگر ما اولویت تردد را به شمال به جنوب ندهیم بار ترافیکی موجود در آفریقا، بزرگراه مدرس را نیز درگیر می‌کند؛ درگیر شدن بزرگراه مدرس در مسیر شمال به جنوب درنهایت پل پارک‌وی و زیر پل را درگیر می‌کند و در ادامه جنوب به شمال ولیعصر (عج) هم دچار ترافیک می‌شود.

عالی‌ترین مقام راهنمایی و رانندگی پایتخت ادامه داد: ترافیک موجود در جنوب به شمال ولیعصر (عج) به میدان ونک نیز سرایت کرده و عملاً یک لوپ کامل دچار ترافیک شده و گره خوردن بار ترافیکی را می‌بینیم؛ صرفا به خاطر اینکه نیامده‌ایم‌ اولویت را در نظر بگیریم.

سردار حسینی با بیان این مطلب که همیشه عدالت، توزیع مساوی امکانات نیست اظهار داشت: اینکه بگوییم کسی که پشت چراغ حقانی منتظر است به همان اندازه با کسی که پشت چراغ شمال به جنوب آفریقا معطل شده، حق‌شان یکسان است و 50 ثانیه برای تردد در هر دو مسیر قائل شویم منصفانه نیست؛ چرا که عدالت این است که تلاش کنیم که مشکلات را به حداقل برسانیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: وقتی یک لوپ درگیر ترافیک شود عملا کسانی که در مسیر شرق به غرب حقانی نیز هستند در این گره ترافیکی گیر افتاده و متوقف می‌شوند.

وی با تاکید دوباره بر اینکه بحث دستکاری چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در بین نیست و فقط دستی کردن چراغ‌ها به واسطه مدیریت ترافیک مدنظر است اعلام کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در برخی از ساعات اوج ترافیک و در برخی از تقاطع‌های حساس در زمان‌هایی که سیستم هوشمند و حالت اتومات چراغ جوابگو نیست این اقدام را انجام می‌دهد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به مدیریت چراغ‌های راهنمایی و رانندگی توسط پلیس اشاره و تصریح کرد: با توجه به شرایط خاصی که ما در معابر شهر تهران داریم در برخی از ساعات اوج ترافیک و در برخی از تقاطع‌های حساس، سیستم هوشمند و حالت اتومات چراغ‌ها واقعاً جوابگو نیست.

سردار حسینی در مورد چراغ‌های راهنمایی و رانندگی اظهار داشت: سیستمی که در تهران استفاده می‌شود با توجه به پیام‌های حسگرهای نصب شده بر سطح راه به سرور مرکزی ارسال شده و سرور مرکزی تشخیص می‌دهد که برای عبور در هر سمت تقاطع چه زمان‌هایی را اعمال کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح کرد: این سیستم فقط آن تقاطع خاص را نمی‌بیند و کل شبکه را رصد کرده و بر طبق آن تنظیم می‌شود که این سیستم می‌تواند در ساعات عادی که تردد روانی در تقاطع‌ها حکم‌فرماست به خوبی عمل کند.

علل جهش ناگهانی شمارشگر چراغ‌های راهنمایی و رانندگی

این مقام ارشد راهور پایتخت به زمان‌هایی که بار ترافیک معابر متراکم است پرداخت و گفت: اتفاقاتی که در جریان ترافیک و هنگامی که بار تردد در معابر متراکم است رخ می‌دهد باعث می‌شود که کارایی سیستم کاهش یابد.

 

وی به بحث تردد عابر از عرض معابر اشاره و بیان داشت: سنسور برای عبور وسایل نقلیه 50 ثانیه زمان می‌دهد و عبور را برای عابر پیاده ممنوع و چراغ عابر را قرمز نشان می‌دهد؛ اما وقتی عابر از تقاطع عبور می‌کند حرکت وسایل نقلیه را مختل می‌کند و در ادامه شاهدیم که محاسبات سرور دچار اختلال می‌شود چرا که بار ترافیکی تخلیه نشده و عملا تکرار این مسائل کارایی سیستم را دچار ضعف می‌کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح کرد: این سیستم در خصوص اعمال زمان‌های متناسب با توجه به سیستم شبکه تنظیم شده و این تاخیرها و جهش‌ها سیستم را دچار اخلال می‌کند.

سردار حسینی درمورد جهش ناگهانی شمارشگر چراغ‌های راهنمایی و رانندگی بیان داشت: در بعضی وقت‌ها شاهدیم که راننده برای عبور از چهارراه 30 ثانیه زمان دارد اما ناگهان شمارشگر چراغ تبدیل به 3 ثانیه می‌شود و همه متعجب از این هستند که چرا یک جهش 27 ثانیه‌ای رخ داده است.

وی ادامه داد: بعضی وقت‌ها نیز ملاحظه می‌کنیم که تقاطع هیچ بار ترافیکی ندارد اما چراغ راهنمایی روی یک عدد ایست کرده و سبز است و در مسیر مقابل تراکم خودروها را شاهدیم در حالی‌که چراغ قرمز است.

عالی‌ترین مقام راهور پایتخت به عوامل مزاحم که باعث تغییر در این زمینه می‌شوند پرداخت و تصریح کرد: سوار و پیاده کردن مسافر در حریم تقاطع، عبور عابر پیاده از عرض معابر به خصوص هنگامی که چراغ عبور عابر قرمز است، عبور موتورسواران، نقص فنی و خرابی خودرو، تصادفات و ... از جمله مواردی است که می‌تواند عملکرد سیستم را دچار اخلال کند و تاثیر منفی بر کارکرد سیستم اعمال کند.

سردار حسینی با تاکید بر این مطلب که این سیستم به خودی خود مشکلی ندارد اعلام کرد: جهش و تاخیر در چراغ‌های راهنمایی و رانندگی پاسخ به این شوک‌های وارد شده است و نشان از ایراد چراغ راهنمایی نیست.

وی تاکید کرد: به دلیل این شوک‌های وارد شده بر چراغ‌های راهنمایی و رانندگی و اخلال‌هایی که در بحث عبور و مرور خودروها در ساعات اوج ترافیک در تقاطع‌ها به وجود می‌آید پلیس راهور ناگزیر می‌شود که چراغ‌ها را در این ساعات دستی کرده و در اختیار بگیرد تا بتواند بر ترافیک موجود مدیریت کند و بعد از عادی شدن معابر دوباره تقاطع‌ها به صورت هوشمند اداره می‌شود.

لازم به ذکر است که مشروح مصاحبه تفصیلی فارس با سردار تیمور حسینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بزودی منتشر خواهد شد.

گفت‌وگو: مریم عرب‌انصاری

انتهای پیام/

http://fna.ir/XMVWW var a2a_config = a2a_config || {}; a2a_config.linkname = document.title; a2a_config.linkurl = window.location.href.replace("newstext.php?nn=", ""); اخبارمرتبط : ○ چگونگی برخورد پلیس راهور با کشف حجاب در خودرو/ غلط بودن واژه دستکاری چراغ‌ها 94/09/08 - 12:14
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
var i = 0; updatesentcomments(); function updatesentcomments() { setTimeout(function () { if (!(($('#commentform').contents().find('#newsid').val() * 1) > 0) && i < 100) { updatesentcomments(); } else if (
منبع: خبرگزاری فارس
1394/10/5
برچسب ها:

Share
کتاب  
  آموزش کوهنوردی به 9 تا 90 ساله‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات ورزش کتاب «کوهیار را به چاپ رسانده است.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ......

  «آموزش کار با دمبل» برای افزایش قدرت و سرعت
کتاب «آموزش کار با دمبل» به قلم «آلن هدریک» به تازگی از سوی نشر هیومن‌کینتیکس منتشر و روانه بازار کتاب ورزشی شد.به ......

  ویراست جدید قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی آمد
ویرایش جدید کتاب «قوانین و مقررات رشته‌های ورزشی همراه با ترسیمات زمین‌های ورزشی» از سوی نشر ورزش منتشر شد.به ......

تبلیغات
فال حافظ
به صورت آنلاین فال حافظ بگیرید
زندگی سلام
اخبار، پزشکی، روانشناسی، سرگرمی، موفقیت، کسب و کار، آشپزی، مد، ورزشی
سرتیتر آنلاین
آخرین اخبار ایران و جهان
دانستنی های ورزشی  
ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو
چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام ......

ورزش آیروبیک و فواید آن
ورزش آیروبیک و فواید آن ورزش آیروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد. ورزش ایروبیک، ......

20 ورزش مفید برای درد شانه
20 ورزش مفید برای درد شانه شانه شامل چهار عضله و تاندون است که اطراف مفاصل شانه را پر کرده اند. آسیب سرشانه یکی ......

طناب زدن برای‌ تناسب اندام
طناب زدن برای‌ تناسب اندام اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید ......

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟
تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟ یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی ......