برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
دبیر کل فدراسیون کشتی:

مسابقات جام تختی امسال به لحاظ کیفی در سطح بالایی قرار دارد

ارومیه - دبیرکل فدراسیون کشتی گفت: بر اساس اهمیتی که بازی های آسیایی و جهانی دارد، امسال سال مهمی برای ورزش ایران به ویژه کشتی است و سطح مسابقات ...

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم مهربان عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس اهمیتی که بازی های آسیایی و مسابقات جهانی برای ورزش و کشتی ایران دارد و بار اصلی ورزش نیز در بازی های آسیایی بر دوش کشتی است، کادر فنی تیم ملی مراحل مختلف چرخه انتخابی تیم ملی را طراحی کرده است و رقابت های جام تختی به عنوان مرحله چهارم چرخه و یکی از مهم ترین مراحل تدارک دیده شده است.

وی در خصوص کشورهای شرکت کننده در این دوره از مسابقات افزود: با وجود رایزنی فدراسیون کشتی با کشورهای صاحب نام کشتی جهان، آنها به دلیل برنامه های تمرینی و مسابقاتی که داشتند به ایران نیامدند.

دبیرکل فدراسیون کشتی در خصوص کشورهای شرکت کننده در جام تختی گفت: کشورهای عراق و افغانستان در این مسابقات حاضر شده اند. ارمنستان نیز قرار بود تا امروز اعلام نهایی حضور خود را داشته باشد که میسر نشد.

مهربان ادامه داد: روابط بین الملل فدراسیون کشتی نیز رایزنی های خود را با کشورهای مختلف انجام داد و بنده تا دیروز نیز در این باره صحبت هایی را داشتم اما برنامه ریزی تمرین و مسابقات آن ها باعث شد که کشورهای مطرح ترجیح بدهند در این مسابقات به میدان نیایند.

وی با بیان اینکه، کیفیت مسابقات جام تختی به لحاط کیفی در حد بالایی است گفت: تمام عنوان داران ما به غیر از رحمان عموزاد و قاسمپور در این رقابت ها به میدان می روند و این رقابت ها بالاترین کیفیت در سطح ملی را دارد تا جایی که شاید سطح کیفی آن از خیلی از رقابت های بین المللی بالاتر باشد.

دبیر فدراسیون کشتی با اشاره به میزبانی ارومیه در این دوره از مسابقات جام جهان پهلوان تختی گفت: میزبان همکاری خود را در بالاترین سطح انجام داده و به امید خدا شاهد رقابت های بسیار خوبی خواهیم بود.

وی هدف فدراسیون از دادن میزبانی مسابقات به استان های مختلف را توسعه کشتی در سراسر کشور است عنوان کرد و افزود: کشتی گیران این استان ها این فرصت را به دست می آورند تا عملکرد چهره های شاخص را از نزدیک دیده و با آن ها سرشاخ شوند.

مهربان تاکید کرد: متأسفانه در این شرایط این امکان برای آذربایجان غربی نبود که کشتی گیرانی در رقابت ها حضور یابند ولی دوره های خوب مربیگری توسط مربیان تراز اول کشوری از جمله محسن کاوه به بهانه این مسابقات در ارومیه برگزار شد.

منبع: مهر
تاریخ: 1402/3/4
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: